Hyundai

Yeni Hyundai i20’nin fotoğrafları sızdırıldı

Ön tasarımında geniş ön ızgarasıyla sportifliği yakalayan yeni i20, arka tasarımda ise köşeleri kaplayan farlar ile kardeş şirket Kia’nın Pro Cee’d modelinden izler taşıyor. Öyle ki Kia Pro Cee’d modelinin de yeni Hyundai i20’nin de tasarım ekibinin başında Peter Schreyer yer alıyor. Yeni i20’nin beğenilmeyen tek tasarım detayı ise araca sahte bir sportiflik katan siyah renkli C sütunu oluyor.
yeni hyundai i20nin fotoğrafları sızdırıldı, Hyundai, bundan birkaç sene öncesine kadar en çok tasarımda yaptığı kötü kararlarla eleştiriliyordu. Ancak ne olduysa son yıllarda bu durum tam tersine döndü ve Avrupa’da en iyi tasarımları onlar çıkarmaya başladı. i20 modeliyle Avrupa’da iyi satış değerleri yakalamayı başarmış olan Hyundai, şimdi bu modelini baştan aşağıya yenileyecek. Gelen bilgilere göre otomobilin yenileme süreci Hindistan’da devam ediyor ve oradan yeni fotoğraflar sızdırıldı. Otomobilin fotoğrafını aşağıdan görebilirsiniz. Şu anki haline göre fazlasıyla değişmiş olduğu aşikar bir gerçek.

Peki Hyundai neden yeni i20 modelini Hindistan’da test ediyor?

Cevap basit: marka 1 milyarı aşkın nüfusu ile Hindistan pazarında daha fazla pay sahibi olmak adına, tıpkı i10 modelinde olduğu gibi i20 modelini de burada test ediyor.

Hyundai yeni i20 modelini tamamen yeni ve daha hafif bir platform üzerine konumlandıracak ancak motor seçenekleri mevcut modelden alınacak.

Güney Koreli üretici 1.2 ve 1.4 litrelik benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra 3 silindirli 1.1 ve 1.4 litrelik dizel motor seçeneklerini de kullanıcıyla buluşturacak. Ayrıca Hyundai’nin Ford’un 1.0 litrelik EcoBoost motoruyla benzer özellikler taşıyacak 3 silindirli benzinli bir motor seçeneği üzerinde çalıştığı da edinilen bilgiler arasında.

2015 yılın otomobili ödülleri adaylarından biri olması beklenen yeni Hyundai i20’nin bu yılın sonlarında bayilerdeki yerini alması bekleniyor.

hyundai_i20

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir