Opel Astra OPC

2012 model Opel Astra OPC satışları yapılmaya başlandı. Oldukça agresif olan görüntüsünün altında bir cevher yatıyor aslında. Opel Astra model arabalarının en güçlü motorlarından bir tanesine sahip olan bu otomobil tam olarak 280 beygir gücünde.

Opel Astra tek bir araba sportifliği, agresifliği ve aynı zamanda motor gücü ile teknolojiyi birleştirmeyi hedeflemiş. Hedeflediği yere varıp varamayacağını araba severler verebilir ancak şu anlık görünen o ki hedefin üstüne bile çıkmış denilebilir Opel Astra için. Tanıtımından itibaren bütün araba severlerin ilgisini çeken ve agresif görüntüsü ile yollarda ilgi odağı olan Opel Astra’nın OPC modeli için satış rekorlarının kırılması bekleniyor.

Peki bu görünüşün altında yatan motorun özellikleri neler?

-2 litrelik 280 beygir gücünde motor

-400 Nm üretebilme

-250 km/sa maksimum hız kapasitesi

Yukarıdaki özellikleri ile beraber 2012 model OPC Opel Astra’nın en güçlü modeli olmaya hak kazandı.

Aerodinamik tavan, yan eklentiler, çarpıcı tasarım, olağanüstü sürüş deneyimleri, tavan spoyleri, arka tampondaki eklentiler ve teknolojisi ile 2012 yılında tercih edilecek olan arabaların arasında birinci sırada yer almayı başaracak bir araba olarak görünüyor. 2012’nin yaz aylarında piyasaya sürülmesi planlanan bu arabanın fiyatı hakkında henüz detaylı bir bilgi verilmedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir