Renault

Renault Captur Outdoor geliyor

Ülkemizde pek iyi satış değerleri elde edememiş olsa da Avrupa’da çok iyi işler çıkaran Renault Captur, yeni bir donanım paketine daha sahip oldu. Outdoor donanım versiyonuyla galerilerdeki yerini almış olan Renault Captur otomobilde teknolojiyi daha ileriye taşıyor. 17 inçlik siyah renk alüminyum jantlara sahip olan aracın iç tarafında daha çok kırmızı detaylar dikkat çekiyor. Standart paketle birlikte sunulan çoğu özellik yine Outdoor donanım paketinde de yer alırken Renault Captur Outdoor fiyatının 67 bin 800 liradan başladığını vermiş olduğumuz bilgiler arasına ekleyelim.

Her koşulda yol tutuşunu optimize eden Extended Grip Sistemi Captur Outdoor’da standart olarak müşterinin beğenisine sunuluyor. Bu ileri teknoloji kar, çamur, kum, vs. gibi zorlu koşullarda yol tutuşunu optimize etmek üzere tasarlanan çekiş kontrolünün evrim geçirmiş hali.

Sürücü, orta konsolda bulunan bir döner kumanda sayesinde mevcut koşullar için en uygun modu seçebiliyor. Sistemde üç mod bulunuyor: ‘Standart’, ‘Bozuk Zemin’ ve ‘Ekspert’. Bu ayarlardan ilki sert yüzeyler için varsayılan standart ayardır (kuru, ıslak veya buzlu). ‘Bozuk Zemin’ modu ise Extended Grip sistemini çalışan tekerlekler üzerinde uygulayarak motor torku ve frenleme kuvvetini, ön tekerleklerin daha fazla dönmesi amacıyla otomatik biçimde ayarlıyor. Böylece özel 4 mevsim M&S lastiklerin çamurdan veya kumdan daha etkili şekilde kurtulması ve yolu daha iyi tutması sağlanıyor.

‘Ekspert’ modu seçildiğinde ise sürücü, hızlanmak amacıyla motor torkunun iletimini kontrol altına alabiliyor; üstelik bu esnada frenleme kuvvetinin optimizasyonu sistemi tarafından yapılıyor.

Extended Grip sistemi, ‘Bozuk Zemin’ veya ‘Ekspert’ modları seçili haldeyken hızın 40 km/s’yi aşması durumunda otomatik olarak ‘Standart’ moda geçiyor.

renaul_captur_outdoor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir