Toyota

Toyota’nın Çevreci Olmadığı Açıklandı

Toyota Prius ile ilgili sürekli olarak sorun yaşayan müşterilerin bulunuyor olması, özellikle markanın imajını doğrudan etkiledi. Çevrecilikle ilgili girişimlerde bulunulmuş olan araçlarını ön planda tutarak detaylı açıklamalar yapan kurumun araçlarını inceleyen kuruluşlar şikayetlere değiniyor. Toyota tarafından 2010 ile 2014 yılları arasında araç çok ısındığı, durulduğunda tekrar kalkamadığı gerekçesiyle tamire alınmıştır. Bu süreçte en önemli sorunun benzin motorunun elektriğe göre daha çok kullanılması amacıyla yüklenmiş olan özel yazılımda olduğu belirtiliyor.

Tamir Masrafları 3500 Dolar’ı Buluyor

Aracın tamir edilmesiyle ilgili ödenmesi istenen masraflar sürekli olarak artış gösteriyor. Toyota Prius ısınma sorunuyla ilgili masraflar için 3500 Dolar değerinde ödemelerin yapıldığı belirtiliyor. Aracın garajdan dahi çıkarılamadığı, trafikte durduktan sonra tekrar kalkmanın mümkün olmadığı durumlarla karşılaşıldığıyla ilgili şikayetler bulunuyor.

Çevreci araçlar arasında yer aldığı düşünülürken, karbon emisyonu açısından hiç de beklenen seviyelerde bir araç olmadığı anlaşılmıştır.  2010 ila 2014 yılları arasında geri çağırma işlemi gerçekleştirilmiş olsa da, beklenen sorunlar bir türlü aşılamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir