Haberler

Audi İle Tesla Savaşı Başladı

Audi E- Tron yeni jenerasyon elektrikli araç, Audi tarafından üretilen yüzde yüz elektrikli olan ilk ve tek aracı konumunda. Özellikle piyasaları sarsan en önemli farklılığı, Tesla Motors gibi bir dünya devini daha seri üretime geçmeden yenmiş olması. Şarj süresinin 95 kWh bataryası için toplamda 30 dakikalık sürede uzun mesafe yol kat edilebilecek şekilde belirlenmesiyle tüm süreci doğrudan etkiledi.

Şarj süresi bakımından Tesla’ya fark atan Audi, ayrıca uzun mesafe yolculuklar için Tesla’dan daha hızlı olacak şekilde araç ürettiğini de testlerle açıklamış oldu. Hem daha hızlı hem de daha hızlı şarj olan aracın seri üretimine geçildikten sonra satışa sunulacak olan fiyatı ise 100 bin Dolar olarak belirlendi.

Şarj Süresi 30 Dakika

Şarjla ilgili açıklamaların en önemli detayı, toplamda 30 dakikalık bir şarj ile uzun mesafe yol kat edilebileceğinin belirtilmiş olmasıdır. E- Tron Uzun mesafe olarak ne kadarlık bir uzunluğun kast edildiği hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Fakat tam kapasiteyle aracın 400 kilometreye kadar yol yapabileceği hakkında açıklamalar yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir