Haberler

Transformers Araçlar Gerçek Oldu

Transformers adındaki dünyaca ünlü filmle ilgili çalışmalar Japonya’da devam ediyor. Özellikle robot teknolojisinin en çok geliştiği yerlerden bir tanesi haline gelmiş olan Japonya araçların birden açılarak ayağa kalkması için özel sistemler geliştirmiştir.

Bu sistemler şuan için filmdeki gibi hızlı bir şekilde çalışmaya müsait bir yapıya sahip değil fakat özellikle içerisinde insan varken bunu yapabiliyor olması, en çok ilgi gören sistem farklılıkları arasında yer alıyor. Yazılımlarının güncellenmesi, hızının artırılması, hareket etme işleminin daha hızlı ve otomatik hale getirilmesi halinde, filmdeki karakterler artık gerçek olabilecek.

Transformers Araçlar Hareket Edebiliyor

Filmdeki araç yapılarına tamamen benzer şekilde oluşturulmuş, hareket etmesi mümkün olan, içerisine binilebilen, araç halindeyken de çalışabilen bir robot üretilmiştir. Üretim sürecinde hem dönme hem de ileri, geri gitme özellikleri eklenmiştir. Transformers araçlarının gerçek dünyadaki versiyonlarına binmek mümkün oluyor. İki kişinin binebildiği araçlarda özellikle 100 metreye kadar ilerleme özelliğine yer verilmiştir. Gerçekleştirilecek olan yeni çalışmalarla birlikte yapay zekanın da eklenebilme ihtimali bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir