Dodge’nin Yeni Model Arabası Dart Tanıtıldı

Dodge’ den bir yenilik daha.

Amerika Birleşik Devletleri’nin ünlü otomobil üreticilerinden Dodge yeni model gözleri kamaştıran Dart modelini sundu. Sportif  bir görünüşe sahip olan Dart tasarlanırken Alfa Romeo’nun Guilietta modeli örnek alındı ve gerekli geliştirmeler yapıldı.

Dart’ın ızgarası diğer Dodge model arabalara göre daha basık ve bu görüntüyü oldukça şık taşımakta. Ön şeridin asi görüntüsü ve 18 inçlik özel çelik jantlar arabanın uzaktan bakınca modifiyeli gibi görünmesine sebep oluyor. Arka tasarımındaki estetik çift egsoz çıkışı ve yenilikçi motor gücü ile geliştirilen Dodge Dart 2012 yılına yakışır bir modelle alıcılarına ulaşmayı hedefliyor.

Arabanın neredeyse bir çok aksesuarı dokunmatik. Manuellikten uzaklaşan ve sade iç tasarımı ile beğenileri toplayan Dart tanıldığı andan beri beğenileri üzerine toplamaya devam ediyor.

Dodge Dart‘ın üç farklı motor ile satışa sunulması planlanıyor. Bu motorlar 1.4, 2.0 ve 2.4 olarak belirlenmiş durumda. 2.4 motor Dodge Dart 2012 yılında Türkiye’de satışa sunulduğu taktirde genç nesilin ilgisini üzerine oldukça çekecek gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir