Citroen C1 yorumları

Citroen C1 ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Citroen C1 yakın zamanda yenilenmesine rağmen pek iddialı bir hale gelmiş değil. Kardeşi Peugeot 107’ye oldukça yakın olan aracın kabini oldukça iyi tasarlanmış ve kendine has bir tarzı var.

Sürüş Keyfi
Aracın konfor ve kalite açısından önemli eksiklikleri olmasına rağmen sürüş keyfi açısından gayet iyi izlenim bırakıyor. Tam anlamıyla bir şehir içi aracı ve sığabildiği her yere park etmek büyük kolaylık. Görüş açıları çok iyi ve bu da sürüşü kolaylaştırıyor. Direksiyon hisli ve çevik. Vites geçişleri yumuşak.

Şehir içi için yeterli performans sağlayan motoru ne yazık ki otoyollarda fena çuvallıyor. Hıza bağlı olarak artan rüzgar sesi sürüş keyfini olumsuz etkiliyor.

Konfor
Bu boyutlardaki bir araç için beklentileri yüksek tutmamakta fayda var. Düşük hızlarda küçük motor sessiz ve huzurlu bir ortam sağlarken yüksek hızlarda konfor hissi kayboluyor. Kabin biraz dar ama katlanılamaz seviyede değil. Uzun boylu birisiyseniz biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Güvenlik / Güvenilirlik
Citroen C1 EuroNCAP’ten 4 yıldız aldı. Tümüyle şehir içinde kullanılacaksa bu yeterli sayılabilir. Araçta bir çok güvenlik donanımı standart olarak bulunurken ESP’nin olmaması eksiklik.

Kullanışlılık
Küçük bir araç için kullanışlı sayılabilir. Katlanabilir arka koltuklarıyla boyutundan beklenmeyecek bir taşıma alanı elde edilebiliyor.

Yakıt Tüketimi
Küçük motorunun katkısıyla Citreon C1 bu konuda gayet başarılı. Araç 100 km’de ortalama 4.5 lt yakıt tüketiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir