Otomobil

Audi A6 2013 Modeli Allroad Tanıtıldı

A6 Avant’tan sonra yeni modelini üreten Audi arazideki kullanım kolaylığı ile göze çarpacak olan A6 Allroad modelini tanıttı. 

Ağırlığı Station Wagon’a göre biraz daha azaltılarak üretilmeye başlayan ve arazide kullanım kolaylığı sağlayabilmesi için tasarlnmış olan A6 Allroad’ın Almanya’ki satış fiyatları açıklandı. Almanya’da 54 bin 600 Avro’dan satışa başalanacak olan A6 Allroad ‘ın teknik özellikleri ise şöyle;

-*4,94 metre boy, 190 metre genişlik, 1.47 metre yükseklik, 291 metre aks mesafesi

-*Bagaj hacmi 565 litre(arka koltukların açılması ile bagaj hacmi 1680 litre)

-*Tamponlarda ve eteklerde yapılmış ekstra korumalar

-*18-19 yada 20 inch olark belirlenmiş olan jant seçenekleri

-*Farlarda LED aydınlatma

A6 Allroad’a iç tasarımda da değişikliklere gidilmiş. Arazi koşullarının göz önüne alındığı iç tasarım bu koşullara göre şekillendirilmiş. Vitesin hemen yanında yapılmış olan süspansiyon sistemi ile yokuş aşağı ve yukarı giderken arabanın kontrolü sizde olacak. Bunun yanında A6 da kullanılan son teknolojiler sizleri de şaşırtacak. Elektronik navigasyon sistemi, şeritte kalmanızı sağlayan asistan sistemi, ayarlanabilir hız sınırlandırıcı, kaza önleme ve frenleme sistemi, internet ve bluetooth bağlantıları, otomatik açılabilen cam tavan, toplam 15 hoparlrden oluşan ses sistemi ile A6 Allroad’da yaptığınızdan hiç bir yolculuktan sıkıntı duymayacaksınız.

2013 model A6 Allroad’da 4 tekerden çekiş mevcut. Toplam 8 ileri vitesli otomatik şanzımana ve 7 ileri vitesli manuel vitese sahip olan Allroad ile hız sınırlarınızı açabileceksiniz.

MOTOR ÖZELLİKLERİ

 

-3 Litrelik toplam 6 silindir

-Motor gücü 310 beygir

-44o Nm tork üretebilen motor

-100 km’ye ortalama 5.9 saniyede ulaşma

-100 km de ortalama 8.9 litre benzin tüketimi

Üç adet dizel motor seçeneği bulunan A6 Allroad’ın motor özellikleri bu dizel türlerinde artabiliyor. Dizel arabalarında %20’ye yakın yakıt tasarrufunda bulunan Audi Allroad’un 2013’ün son çeyreğinde Türkiye’de de satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir