Hindistan Tata eMO EV Arabası Detroit Otomobil Fuarında

Hindistan araba firması Tata yeni model konsepti olan eMO EV arabasını Detroit Otomobil Fuarında tanıtacak.

Hindistan’nın ünlü otomobil üreten şirketi Tata, elektrikle çalışan arabası Tata eMO Ev’i Detroit Otomobil Fuarında araba severler ile paylaşacak. eMO isminin nereden geldiğinin açıklaması da Tata yetkilileri tarafından yapıldı. Electric Mobility’nin baş harfleri alınarak eMO kısaltması meydana getirildi.

eMO EV için uzun zaman uğraşıldığını ve mühendislerin bu araba üzerinde oldukça fazla çalışarak bambaşka bir teknoloji ortaya koyduklarını belirten Tata firması yetkilileri, satışa sunulduğu andan itibaren alım rekorları kırabilecek bir araba olduğunu belirttiler.

Otomobilin en farklı özelliklerinden biri ise 4 çekiş teker olması. Aynı zamanda sıvı soğutma teknolojisinin kullanıldığı arabada toplam 2 adet batarya bulunmakta. Normalde elektrikli arabalarda tek batarya bulunuyor. Daha uzun bir yolculuğu hedefleyen Tata Otomobil firması bu yüzden arabalarında 2 batarya kullanmış. Bu sayede araba iki batarya ile daha fazla yolculuk sağlayabilecek. Bir batarya ile yapılabilecek yol uzunluğunun ise 100 km olduğu açıklandı.

Tata eMO EV‘in tasarımına gelince. Çok farklı bir görünüm ve dizayn uygulanmış. Dışarıdan bakıldığında filmlerde gelecekteki arabaları anımsatan Tata eMO EV’in 2013 yılında seri üretime geçebileceği belirtildi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.