Nissan

Nissan yeni model üzerinde çalışıyor

Nissan yeni model üzerinde çalışıyor, Nissan’ın Avrupa başarısını sürdürmek için kompakt hatchback eksikliğini gidermesi gerekiyor. Bu eksikliği fark eden Nissan şu sıralar Ford Focus ve Volkswagen Golf liderliğinde olan segmente dişli bir rakip üretmek üzere çalışıyor. Yeni Note modelini de yenileyerek bu klasmanda güçlenmesi muhtemel olan Nissan’ın özellikle verimlilik ve güvenlik sistemlerine önem vermesi gerekiyor.

Nissan hali hazırda bazı ülkelerde C segmentinde otomobiller bulunduruyor. Örneğin Pulsar olarak bilinen hatchback model Avustralya’da, Versa kompakt sedan modeli ise Amerika’da satışa sunuluyor.

Bu modelde kullanılacak bazı motor seçenekleri ise partner şirket Renault’dan alınacak. Bu motorlar 90 ve 110 beygirlik 1.5 litrelik dCi, daha büyük ve daha pahalı 130 beygirlik 1.6 litrelik DCi. En güçlü model ise 1.6 DIG-T motor ile gelecek. 160 beygir güç üreten bu motor seçeneği Nissan Qashqai ve Juke Nismo modellerinde de kullanılıyor.

Tabi bunların henüz olasılık olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Nissan’ın muhtemel aksesuar listesinde ise Park Asistanı, LED farlar, şerit değiştirme sensörü yer alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir