Mercedes

Yeni Mercedes C Serisi Tanıtıldı

Yeni Mercedes C Serisi Tanıtıldı, Mercedes Benz, D segmentindeki başarılı temsilcisi C Serisi’nin 4. Jenerasyon modelini tanıttı. Baştan aşağı yenilenen C Serisi, 100 kilogram hafifleyen ağırlığı, daha verimli motor seçenekleri ile 2014 yılına damga vuracak.

Mercedes Benz’in küresel pazarda en çok satılan modeli olan C Serisi’nin resmi fotoğrafları, Ocak 2014’de Detroit Otomobil Fuarı’nda gerçekleşecek dünya lansmanından önce basına dağıtıldı. Avrupa’da yaz aylarına doğru satışa sunulması beklenen yeni C Serisi’nin fiyatında da ciddi bir artı olması bekleniyor.

W205 kod adlı yeni C Serisi’nin diğer özellikleri ise sınıfında tek olacak havalı süspansiyon, daha çevik şasi, daha fazla alüminyum kullanılan gövde ve yeni satışa sunulan yeni S Serisi’nde kullanılan sürüş destek sistemleri olacak.

Temeli yeni hafif yapılı modüler arkadan itiş platformu MRA (Mercedes Benz Arkadan itiş Mimarisi) olan yeni C Serisi, diğer modellere de bu platform ile öncü olacak.

Bu platform sayesinde yeni C Serisi, SW, coupe, AMG ve cabrio olmak üzere birçok yeni modelle genişleyecek. C Serisi 4 Matic 4 tekerlekten çekiş sistemi ile de satışa sunulacak.

4686 mm uzunluğa sahip olacak yeni C Serisi, 1810 mm genişliğe ve 1422 mm yüksekliğe sahip olacak. Mercedes Benz’in C Serisi’nin boyutlarını büyütmesi ise CLA Serisi’nin gelmesi ile gerçekleşmiş. Öyle ki mevcut C Serisi ile CLA neredeyse aynı boyutlara sahip.

Görsel olarak yeni E Serisi ve S Serisi’nden izler taşıyan yeni C Serisi ile ilgili daha detaylı bilgilere Detroit Otomobil Fuarı’nın ardından ulaşılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir