Otomobil

Suzuki Swift Yenilenecek

Suzuki Swift Yenilenecek, Asıl uzmanlık alanı motosiklet olan Japon Suzuki, başta Swift modeli olmak üzere son yıllarda başarılı sayılabilecek birkaç model çıkarmayı başardı. ZC82S kod adıyla 2011 yılında piyasaya sürülen yeni Swift, bu yıl makyajlanarak ZC32S kod adını aldı.

Hintli otomobil bloğu Team BHP’nin edindiği bilgiye göre Japon markanın süper mini 2017 yılında yenilenerek Hindistan’da satışa sunulacak. Yerel pazar söylentisi gibi görünen bu bilgi, ülkede süper mini klasmanında en çok satılan model olan Swift’in ilk olarak Hindistan’da piyasaya sürülmesi ihtimalini arttırıyor. Aynı klasmanda yarışan Hyundai’nin süper mini modeli i10’da ilk olarak Hindistan’da tasarlanmış ve satışa sunulmuştu.

Ancak Suzuki’nin süper minisi Swift’in 2017 yılına kadar daha ciddi bir makyaj operasyonundan geçeceği kesin gibi görünüyor. Swift’i bu yıl makyajlayan üretici, daha fazla renk seçeneği, yeni jant seçenekleri ve LED farlar olmak üzere ufak değişiklikler yapmıştı.

Markanın mini sınıftaki temsilcisi Avrupa’da bilinen adı ile Splash modelini de 2015 yılına kadar yenileyeceği açıklanmıştı. Daha fazla donanım seçeneği sunulacak olan Suzuki’nin giriş modeli olan Splash’de bu sefer Fiat tarafından üretilen dizel motorlar değil, Suzuki’nin kendi ürettiği motorlar yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir