Hyundai

Yeni ix35 Test Sürüşünde Yakalandı

Yeni ix35 Test Sürüşünde Yakalandı, Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai müşterilerinin istekleri doğrultusunda 2013 yılında ix35 SUV modelini güncellemişti. Ancak Hyundai’nin SUV’sini, daha yeni daha hafif ve daha gelişmiş rakipler ile daha sert rekabet bekliyor.

Güney Koreli markanın yenilenecek SUV’si ix35 modeli, İsviçre’nin zorlu kış şartları altında test sürüşü sırasında görüntülendi. 2015 yılında piyasaya sürülmesi beklenen yenilenen Hyundai ix35 modelinin mevcut versiyonu 5 yıldır bayilerde bulunuyor.

Görüntülerden anlaşıldığı kadarı ile pek de radikal değişikliklere gitmemeyi tercih edecek olan Hyundai, yeni modele yalnızca daha modern ve daha keskin bir tasarım kazandırmak istiyor.

Ancak test sürüşü sırasında görüntülenen konseptin de son birkaç yılda üretilen tüm Hyundai modelleri gibi daha şık ve daha pratik olacağı anlaşılıyor.

Güney Koreli üreticinin SUV platformunu yeni Hyundai i30 modelinden almasına kesin gözüyle bakılıyor. Yeni Hyundai i30, bu platformu aynı zamanda bir diğer Koreli üretici Kia’nın Soul modeli ile paylaşıyor.

Motor seçenekleri arasında Hyundai’nin üzerinde çalıştığı 1.6 litrelik yeni turbo GDI, dizel seçeneklerin ise 1.7 litrelik ve 2.0 litrelik üstün yakıt verimliliğine sahip yeni motorlar olması bekleniyor.

Tasarım açısından ilk bakışta kıvrımlı arka cam hatları ile göze çarpan yeni ix35, göründüğü kadar büyük durmuyor. Şayet marka aracın hatchback formunu gizlemek adına arka kısmı siyah bir kamuflaj ile perdelemiş. Ön tasarımda ise markanın amiral gemisi 2015 Genesis sedandan esinlenilmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir