Volvo

Volvo V40 İçin Yeni Motorlar

Volvo V40 İçin Yeni Motorlar, Volvo V40, her arazi şartında ve asfaltta gösterebildiği performans ile tasarımcılarını ve mühendislerini gururlandırıyor. Dün ise İsveçli otomobil üreticisi Volvo, otomobil severleri sevindirecek bir haber vererek V40 ve V40 Cross County modellerine iki yeni motor seçeneği ekleyeceklerini açıkladı.

Drive-E ailesine ait olacak her iki motor seçeneği de 2 litrelik bloklara ve dört silindire sahip olacak. Dizel motor seçeneği ile başlayacak olursak oldukça etkileyici bir biçimde çift turbo 190 beygir ve 400 nm tork güç üretecek. Ancak yakıt tüketimi 190 beygirlik bir motordan beklenenin çok daha altında, 3.3 litre/100km olacak.

Ufak bir karşılaştırma yapacak olursak Mercedes Benz’in 170 beygir 350 nm tork güç üreten tek turbolu modeli A 220 CDI’da 100 kilometrede 3.3 litre yakıt tüketimine sahip.

Volvo Otomobil Grubu Güç Organı Birimi Müdür Yardımcısı Michael Fleiss: “Volvo V40 D, etkileyici 80 beygir daha fazla performans sunarak aynı segmentte bulunan diğer modellerden daha fazla sürüş keyfi sunuyor. Daha fazla performans ile karbondioksit salınımı da segment limitleri çerçevesinde kalıyor. Bu da Drive-E motor teknolojisinin verimli sürüşü yeni bir boyuta taşıdığının göstergesidir.” Açıklamasında bulundu.

Ancak 190 beygir güç üreten bu dizel Volvo V40’ın yeterli olmadığı müşteriler için marka bir de yeni T5 motor seçeneğini öneriyor. Drive-E yeni jenerasyon motor seçeneği olan T5, eski 2.5 litrelik motorun yerini almış. T5 motor seçeneği 245 beygir ve 350 nm tork güç üretecek.

Beygir ve tork olarak 2.5 litrelik motor ünitesine göre pek de farklılık göstermeyen yeni T5 motor seçeneği, 5.8 litre/100km yakıt tüketimi ile farkını ortaya koyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir