Hyundai

Yeni Hyundai i20 Yakalandı

Yeni Hyundai i20 Yakalandı, i20’nin yeni jenerasyonunu Almanya’da test ederken görüntülendi. Daha öncede birçok kez yoğun kamuflaj altında görüntülenen i20, Hyundai mühendislerinin izin vermesiyle bu sefer daha yakından ve detaylı bir biçimde görüntülendi.

Arka direkleri tıpkı yeni Clio 4 modelinde olduğu gibi cam izlenimi yaratan parlak plastikten yapıldığı göze çarpan yeni i20 modelinin yeni 3 boyutlu arka farları ise segmentinin en büyüğü olma özelliğini taşıyacak.

Honda Civic hatchback modelinde olduğu gibi gövdeden dışarı uzanan arka farlar, aynadan bakıldığında görülebilmesi sayesinde park sensörü olmasa dahi daha kolay park sağlayacak.

Bagaj kapağına kadar uzanan arka farların altında ise oldukça yeterli görünen yaklaşık 300 litreden biraz daha fazla bir yükleme alanı bulunuyor. Hyundai bagaj hacmini yalnızca kendi sınıfında lider olması için değil, bir üst sınıf modellerin bagaj hacimleri ile de yarışması için tasarlamış.

İç tasarımda oldukça kaliteli görünen kaplamaların konsept test aracı için mi böyle tercih edildiği ise bilinmiyor. Sade bir tasarıma sahip olan deri kaplı direksiyonun üzerinde ise birçok buton için yeteri kadar yer bulunuyor.

Test aracının kokpitinde göze çarpan diğer detayları ise dijital klima, park yardımcısı, ısıtmalı koltuklar, 12 voltluk priz ve USB girişi oluyor. Dokunmatik ekran, geri görüş kamerası ve elektrikli katlanır aynalar gibi özelliklerin bu test modelinde bulunmayışı ise aracın muhtemelen orta donanım seviyesi ile gelecek i20 modeli olması ihtimalini arttırıyor.

Yıl sonunda satışa sunulması beklenen yeni jenerasyon i20, ilk defa turbo şarjlı motor seçeneği ile satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir