BMW

BMW X7 Doğrulandı

BMW X7 Doğrulandı, Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilecek. Dedikoduları doğrulayan BMW Grubu yeni X7 modelini Spartanburg fabrikasında üretecek.

BMW yönetim kurulu başkanı Dr. Norbert Reithofer: “Spartanburg tesisimiz BMW Grubu’nun ABD’ye taahhüt ettiği üzere BMW’nin ürün gamını geliştirmek ve genişletmek üzere vardır. X3, X5, X6 ve yeni X4 modellerine ek olarak bugün bir diğer yeni modelimizi, X ürün gamının en büyük modeli olacak X7 modelini Spartanburg fabrikamızda üretip tüm dünyada satışa çıkarma kararı aldık.” açıklamasını yaptı.

BMW Grubu’nun üretim stratejisinde büyük önemi bulunan Spartanburg fabrikası şirketin 13 ülkede bulunan toplam 28 üretim ve montaj tesisleri arasında karlılığı ve küresel büyüme hızıyla dikkat çekiyor.

BMW 2016 yılına kadar X3, X5 ve X6 modellerinin üretimine devam eden bir başka fabrikası olan Güney Carolina fabrikasına da X model serisine küresel çapta olan yoğun ilgi dolayısı ile 1 milyar dolarlık yatırım yapacak.

Şu anda yılda 300,000 otomobil üretme kapasitesine sahip olan bu fabrikanın kapasitesi yatırımın ardından %50 oranında artarak yılda 450,000 otomobile ulaşacak. 800 kişiye daha istihdam olanağı sağlanacak.

Yeni X7 hakkında her ne kadar henüz detaylı bilgi bulunmasa da BMW’nin tam boyutlu SUV’si Range Rover ve Mercedes Benz GL Serisi gibi modellere rakip olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir