Hyundai

Yeni Hyundai Genesis

Yeni Hyundai Genesis, Güney Koreli Otomobil üreticisi Hyundai, HCD-14 Genesis konseptinde olduğu gibi büyük, altıgen ızgara ve daha köşeli bir yapıya sahip olan ön bölümle dikkat çeken aracın bi-xenon farlarının tasarımı BMW 7 Serisi’ne göndermeler yapar gibi. Tamponlarda yer alan LED aydınlatmalar da bu araçtan alınmış gibi dururken arkada ince yapılı LED stoplar ve dörtgen tasarımlı çift egzoz çıkışı görülebiliyor.

Sunulan jant çapları 17, 18 ve 19 inç olarak açıklanan aracın bagaj kapağının uç kısmı küçük bir spoiler şeklinde tasarlanmış. Bombeli bir tavan çizgisine sahip olan otomobilin bagaj kapağı kısa tutulduğundan bir sedandan çok hatchback görünümü sunuyor.

İç mekan tasarımı da daha köşeli çizgilere sahip. Gösterge tablosuna büyük bir dijital ekran eklenen Genesis’in çok fonksiyonlu, dört kollu direksiyon simidi de daha köşeli bir tasarım sunuyor. Orta konsolun üst kısmında yer alan dört köşeli havalandırma ızgaraları ve arada yer alan büyük ekran, havalandırma ve ses sistemi kumandaları görülebiliyor.

4.990 mm boya, 1.890 mm genişliğe ve 1.480 mm yüksekliğe sahip olan Genesis’in aks mesafesi 3.010 mmolarak açıklandı. İç mekanda toplam hacmi 26.9 litreyi bulan saklama gözleri, deri döşeme ve ahşap kaplamayla konforu önde tutan Hyundai arka koltuklarda çift ekranlı eğlence sistemi de sunmakta.

Dört farklı motor seçeneğine sahip olan yeni nesil Genesis’in Diesel motoru bulunmuyor. 3 litre hacimli v6 motoru 257 beygir güç, 303 Nm tork üretebilirken 3.3 litre hacimli ünite 282 beygir güç, 347 Nm tork üretebiliyor. 3.8 litre hacimli motordan 315 beygir güç, 397 Nm tork alınabilirken 5 litre hacimli v8, 425 beygir güç, 519 Nm tork üretebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir