Haberler

Suziki Yeni Konseptini Tanıttı

Suziki Yeni Konseptini Tanıttı, Suzuki bugün Tayland Otomobil Fuarı’nda A Segmenti konsept hatchback modeli A:Wind’i tanıttı.

3600 mm uzunluğa ve 1600 mm genişliğe sahip olan konsept hatchback modelin yüksekliği 1540 mm olarak belirtilirken, dingil açıklığı ise 2425 mm olarak tutulmuş. 16 inçlik çelik jantlar üzerine konumlandırılan konspet model, 996 cc’lik 3 silindirli benzinli motor ve CVT otomatik şanzıman ile donatılmış.

Enerji Sarısı renginde tanıtılan Suzuki’nin yeni konsepti, bu sayede oldukça etkileyici bir görünüm kazanmış. Genel görünüm itibariyle Skoda Citigo’yu andıran A:Wind konsepti, ön farları ve fütüristik jantları dışında pek de konsept modele benzemeyen A:Wind modeli Asya pazarını hedefliyor. Yan profilden ön ızgaraya kadar uzanan karakteristik çizgiler ile modelin tasarımına dinamiklik katılmış.

Konsept modelde A segmentindeki diğer Premium hatchback modellerde olduğu gibi krom kaplamalı çekmeli kapı kolları kullanılmış. Paralel ilerleyen çift krom ön ızgara barları xenon ön farlara kadar uzatılarak konsepte modern bir görünüm kazandırılmış.

İç tasarımda ise aydınlığın hakim olduğu A:Wind konseptinde çift renk tema tercih edilmiş. Mevcut Suzuki modelleriyle benzer bir iç tasarıma sahip olan konseptin direksiyonu ve CVT vites topuzu da güncel modellerden alınmış, ancak deri kaplama ile yenilenmiş. Ön konsolda geniş bir dokunmatik ekran bulunan A:Wind modelinde, manuel klima kontrolleri dikkat çekiyor.

Suzuki’nin A:Wind modelinin üretim versiyonunun gelecek yıl Auto Expo 2014’te tanıtılmasının ardından satışa sunulması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir