Ford

Yeni Ford Mustang Tanıtıldı

Yeni Ford Mustang Tanıtıldı, Ford’un efsane modeli Mustang’in 7. jenerasyonu, 40 yıldan bu yana ilk defa İngiltere için sağdan direksiyonlu olarak üretilecek.

Bugün dünya genelinde 12 farklı şehirde düzenlenen organizasyonlar ile yeni 6. Jenerasyon Mustang modelini resmi olarak tanıtan Ford, aracı 17 Nisan 2014 yılında, yani aracın 17 Nisan 1974 yılında New York Otomobil Fuarı’nda ilk olarak tanıtılmasından tam 50 yıl sonra satışa sunacak.

Ford’un küresel çapta benimsediği “One Ford” felsefesinin son eseri olan Mustang’in karakteri ise tıpkı 49 yıl önceki gibi vahşi ve güçlü.

Ford Mustang Programı Şefi Dave Pericak: “ Biz global bir Ford Mustang tasarlamaya karar vermedik, Mustang’i global arenaya taşımaya karar verdik. Mevcut modelin başarılı satış rakamları bizim asıl çıkış noktamız oldu. Her ne kadar yalnızca tekerlek açıklığı ve koltuklardaki emniyet kemerleri önceki model ile aynı olsa da, tamamen yeni bir Mustang ürettik.” Dedi.

Yeni Mustang’in mevcut modelden en farklı özelliği sonunda bağımsız arka süspansiyonlara kavuşmuş olması. Bu sayede 19 inçlik jantlar üzerinde oturacak yeni Mustang’in daha fazla sürüş keyfi ve konforu sunması bekleniyor. Ford, ön süspansiyonların da bu doğrultuda yeniden tasarlandığını belirtti.

Artık daha hafif olan yeni Mustang, mevcut modele göre daha geniş ve kaliteli bir kabine sahip. Çift kanatlı kokpit tasarımı 1964 yılından bu yana değişmezken, büyük göstergeler ve grafikler tanıdık gelse de artık daha modern görünüyorlar.

Yeni Mustang, 305 beygir güç üreten 2.3 litrelik 4 silindirli Ecoboost motora sahip olacak. Büyük ihtimalle ilk aşamada yalnızca 6 vitesli manuel şanzımanla satışa sunulacak olan Mustang, daha sonra henüz geliştirilme aşamasında olan 10 vitesli otomatik şanzımana kavuşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir