Chevrolet

Chevrolet Avrupadan Çekiliyor

Chevrolet Avrupadan Çekiliyor, General Motors, 2015 yılının sonunda Chevrolet markasını Avrupa’dan çekeceğini açıkladı. Bu sayede General Motors, Chevrolet’in aksine Avrupa’da sürekli yükseliş gösteren Opel ve Vauxhall markalarına ağırlık verecek.

Reuters haber ajansına konuşan General Motors 2. Başkanı Stephen Girsky: “Opel ve Vauxhall markaları, gün geçtikçe bizi daha fazla memnun etmeye devam ediyor. Bizde Avrupa’daki ana kaynaklarımıza yoğunlaşıyoruz.” Dedi.

Chevrolet’in Avrupa pazarında satışta olan mevcut modelleri arasında Aveo, Cruze, Camaro, Captiva , Volt ve Trax yer alıyor. Aynı modeller Vauxhall markası altında İngiltere’de de satılıyor.

Girsky açıklamasında bu kararın PSA Peugeot Citroen ile yürütülen işbirliğinin bir alakası bulunmadığının da altını çizdi.

General Motors basın sözcüsü ise yaptığı açıklamada sektörün son birkaç yıldır sıkıntıda olduğunu ve bu kararın, şirketin Avrupa pazarı üzerinde yoğunlaşmasına engel teşkil etmeyeceğini belirtti.

Şirketin basın sözcüsü “Avrupa’daki ve İngiltere’deki müşterilerimiz kesinlikle mağdur edilmeyecektir. Araçların modeline göre 10 yıla kadar orijinal yedek parça temini devam edecektir. Yetkili bayilerimiz de teknik servis vermeye süresiz olarak devam edecektir.” Açıklamasını yaptı.

Birçok Chevrolet Yetkili Bayisi’nin aynı zamanda Opel veya Vauxhall markalarının da yetkili bayisi olduğu için Chevrolet marka otomobillerin servis işlemleri 2015 yılından sonra bu bayilerden yürütülecek.

Chevrolet’i Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa’dan çekerek üretimi Rusya ve Güney Kore’ye kaydıracak olan General Motors, bu sayede karlılığını da arttıracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir