Mitsubishi

Mitsubishi L200 Yenileniyor

Mitsubishi L200 Yenileniyor, Mitsubishi’nin 4. Jenerasyon kompakt pikap modeli L200, birkaç yıl içerisinde yenileniyor. Mitsubishi tasarım şefi Akinori Nakanishi tarafından tasarlanan ve Tayland’dan 140 ülkeye ihraç edilen L200 modelinin halefi, test sürüşlerine başladı.

Bazı Asya pazarlarında Triton adıyla bilinen L200 modelinin gelecek jenerasyonu, Mitsubishi tarafından Avrupa’nın büyük bölümünde başlayan soğuklardan uzakta Güney Avrupa’da test ediliyor. Oldukça uzak bir mesafeden, yaklaşık 2 km uzaktan çekilen görüntüler aracın tasarım detayları hakkında yorum yapmayı zorlaştırsa da en azından ön far grubunun yeni bir şekil alacağı aşikar.

Ayrıca gelecek jenerasyon L200 modelinin, mevcut model ile aynı boyutlarda olacağını ve pek fazla köklü değişiklik ile gelmeyeceğini söylemek mümkün. Aracın motorunda da güncelleştirmeler yapacak olan Japon otomobil üreticisi Mitsubishi, daha güçlü bir 2.5 litrelik turbo dizel motor seçeneği ile daha fazla yakıt ekonomisini müşteriler ile buluşturacak.

Aracın 142 beygir güç üretecek 2.4 litrelik benzinli motorunun yanı sıra, Avrupa dışındaki pazarlarda 220 beygir güç üreten 3.5 litrelik V6 motor seçeneğinin de sunulması beklenen yeni jenerasyon L200 modelinde kullanılması beklenen Mitsubishi’nin yeni 5 vitesli otomatik şanzımanı ile daha sessiz vites geçişleri elde edilmesi bekleniyor. 90 litrelik yakıt tankına sahip olacak yeni Mitsubishi L200 kompakt pikap modelinin 5. Jenerasyonu, 2015 yılının ilk aylarından itibaren satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir