Fiat

Yeni Fiat Sedan, İstanbul’da tanıtılacak

İstanbul Otomobil Fuarı, Fiat’ın yeni bir model tanıtımına ev sahipliği yapacak. Yeni tanıtılacak olan model için Fiat’tan bu vakte kadar basına aktarılmış tek şey bir fotoğraf ve fotoğraftan da görebiliyoruz ki yeni model bir sedan olacak. Maalesef yeni nesil otomobile ilişkin hiçbir teknik özellik ya da fiyat açıklanmadı. 22 Mayıs’ta başlayacak olan İstanbul Otomobil Fuarı, 31 Mayıs’a kadar dünyanın önde gelen otomobil markalarına ev sahipliği yapacak. Gelen bilgilere göre yeni model Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Styling Center ve Tofaş Ar-Ge ortaklığı ile geliştirilmiş ve dünya genelinde 40’tan fazla ülkede satışa sunulacak.

Türk İtalyan ortaklığı ile geliştirilen arabanın kompakt sedan yapısı ile geniş iç hacim, büyük bagaj kapasitesi, geniş motor gamı, ileri derecede konfor gibi özellikler sunacağı belirtiliyor. Bu veriler altında aile kullanımı için cazip bir alternatif olacağı tahmin edilen model, Bursa’da Tofaş fabrikasında üretilecek.

Önümüzdeki Kasım ayında öncelikle Türkiye’de satışa çıkarılacak model, satışı yapılan bölgede Fiat’ın pozisyonunu sağlamlaştırarak liderliğe oynamasını sağlayacak. Yaklaşık bir milyar dolarlık bir yatırımın sonucu olan Yeni Fiat sedanın; Fiat 500L, 500X ve Jeep Renegade modellerinde kullanılan “Small US Wide” platformunun üzerine inşa edildiği tahmin ediliyor.

Fiat bu yeni modeline ait bir fotoğrafı basına servis ettiyse de şimdilik aracın teknik özellikleri ve fiyatı hakkında herhangi bir bilgi yok.

fiat_seda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir