Yeni Corsa Resmen Tanıtıldı

Yeni nesil Opel Corsa, bu sabah saatlerinde Opel Türkiye tarafından resmi olarak tanıtıldı. İlk kez satışa sunulduğundan bu yana 12 milyondan fazla satış yapmayı başarmış olan Opel Corsa, yeni modeliyle birlikte beşinci neslin başlangıcını da yapıyor. İç tasarımda büyük yeniliklere imza atılan modelden yılda 400 bine yakın üretim yapılacağı açıklanırken, bir litrelik direkt benzine sahip olan motoruyla 115 beygir güç sağlayıp 170 nm tork üretecek olması dikkate değer farklı bir detay.

4 metrelik kompakt uzunluğun içerisinde beş yolcu kapasitesi ile geniş bir alan sunuyor. Dış tasarımında LED far teknolojisine yer verirken, daha keskin hatlar ve geniş ön ızgara tasarımı modele daha iddialı bir hava kazandırıyor. Arka kısmında ise yatay çizgiler görsel olarak otomobili geniş tutuyor ve sportif detaylarla eskiye göre daha hareketli bir tasarım tercihi ile dikkat çekiyor.

Yeni Corsa’nın kabini, gösterge paneli yatay çizgiler boyunca tasarlanmış sürücü kontrol merkezinin etrafında düzenlendi. IntelliLink bilgi-eğlence sistemi, 7 inç renkli dokunmatik ekranı, Apple ve Android cihazlarla uyumlu olup sesli komut sistemi ile kullanılabiliyor. Ayrıca Bluetooth, Siri Eyes Free, Navigasyon için BringGo, internet radyosu ve podcast’ler için Stitcher ve TuneIn gibi pek çok uygulama kullanılabiliyor.

Yeni Corsa’da ilk defa mevcut olan çift-xenon farların yanında, “Yan Kör Nokta Uyarı”, “Opel Eye Ön Kamera”, “Şeritten Ayrılma Uyarısı”, “Uzun Far Asistanı”, “Takip Mesafesi Göstergesi” ve “Ön Çarpışma Uyarısı ” gibi yeni sistemler güvenlik konusunda Opel Corsa’yı rakiplerinden bir adım öne çıkarıyor.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Opel’in küçük sınıftaki ilk otomobili olan Corsa, beşinci neslinin makyajında küçük sınıf için benzersiz özellikler sunmaya devam ederken, kalite ve dayanıklılık seviyesiyle de rakipleriyle arasındaki farkı koruyor. Kaliteli ve şık bir kokpit, bilgi-eğlence sistemleri ile Yeni Corsa çok daha fazla heyecan uyandıracak.” dedi.

yeni_corsa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir