Renault

Renault Twingo baştan yaratıldı!

İlk olarak bundan 20 yıl önce üretilen, ardından pek de fazla olmasa bile arada tasarım anlamında köklü değişiklikler alan Renault Twingo, 2015 modeliyle de yine köklü bir değişikliğe gidiyor. Fransız otomobil üreticisi, 2015 model Twingo’yla birlikte karşımıza yeni neslin yenilikçiliğini ve mükemmeliyetini sunuyor. Otomobilin hem iç hem dış tasarımında büyük değişiklikler bulunurken buna rağmen ana tasarıma sadık kalınma kararı alınmış. Ayrıca otomobilde Renault 5 izlenimlerini yakalamak da mümkün.

3. jenerasyon Renault Twingo ise Daimler ile beraber işbirliği içerisinde tasarlandı. Daimler’de yeni Twingo’ya katkıda bulunarak 2 ve 4 kişilik yeni Smart modelleri için de platform elde etmiş oldu.

Daimler ve Renault arasındaki stratejik işbirliği 2010 yılında imzalandı ve yeni Twingo ile Smart modellerinin ortak üretimi için anlaşmaya varıldı.

Motoru arka kısımda konumlandırılan A segmenti Renault, bu sayede iç tasarımında hatırı sayılır bir genişleme sunarken dönüş çapında da iyileştirme sağlamış. Ufak boyutları ve arkada konumlandırılan motoru sayesinde yeni Renault Twingo’yu birkaç manevra ile kolayca park etmek mümkün kılınmış.

Renault’un geçtiğimiz yıl tanıttığı konsept modeller Twin Z ve Twin Run’ın yeni Twingo’nun kişiliğinde yansımaları da bir hayli fazla olmuş. Geniş kişiselleştirme seçenekleri sunulan yeni Twingo’da bebek mavisi, beyaz, sarı ve kırmızı gibi pop renkler sunulacak.

Renault Twingo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir