Citroen

Yenilenen Citroen C1 tanıtıldı

Avrupa’nın tüm büyük şehirlerinde olduğu gibi, İstanbul’da da otomobiliniz için bir park yeri bulmak belki de otomobil sahibi olanların en büyük derdi; tabi İstanbul’un Avrupa’nın birçok kentinden daha büyük olduğuna farklı bir parantez açarak işimizin zorluğunun altını çizelim. Citroen de boyut bakımından diğer otomobil geliştiricileri gibi bu soruna bir çözüm getirmek için popüler modellerinden biri olan C1’i yeniledi. Yenilenen Citroen C1 için yeni bir reklam videosu hazırlanmışken videoda otomobilin park için ne kadar uygun olduğu gösteriliyor .Reklamı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Citroen İngiltere tarafından hazırlanan bu reklam: “Doğuştan Kentli” başlığını taşıyor. Oldukça hoş özelliklere sahip olan Citroen C1, şehir hayatında kolaylıklar sunarken eğlenceli ve minimalist tasarımı ile de tarz sahibi olmuş.

Temmuz ayında satışa sunulacak yeni Citroen C1’in İngiltere satış fiyatı £8,245 yani 29.999 TL olarak belirlenmiş. Aracın son ÖTV zamlarıyla birlikte 30.000 TL’nin üzerinde bir fiyata ülkemizde satışa sunulması bekleniyor. Aracın baz versiyonu C1 Touch VTi 3 kapı modeli 68 beygir güç üretecek ve manuel şanzımana sahip olacak.

En küçük Citroen modeli olma özelliğini taşıyan yeni C1, 3.46 metre uzunluğunda ve 1.62 metre genişliğinde olacak. Aracın 4.8 metre olan dönüş çapı sayesinde en dar caddelere ve park yerlerine bile kolayca manevra yapmak mümkün olacak.

citroen_c1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir