Haberler

Yeni Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Araç almadan önce dikkate dilecek konular kişiden kişiye farklılık gösterirken, aracın kullanılacağı ülkede bulunan yolların özellikleri, kişini bütçesi,  aracın uzun mesafe sürüşler mi yoksa kısa mesafe sürüşler için mi kullanılacağı da önemli kriterler arasındadır.

Ülkemiz koşularında tüketiciler araç alımında çok zorlanmazken, aracın motor gücü (vergilendirmede fark yarattığı için), aracın dizel, benzin, hibrit ve tüp gibi opsiyonları araç alımlarında düşünülen önemli konulardır. Yine şehir içi kullanımda otomatik vites alternatifleri daha çok tercih edilen araçlar arasına girmektedir.

Sıfır Araç mı Yoksa İkinci El Araç mı?

Sıfır aracın üzerindeki vergi yükü ise göz önüne alındığında araç alım talebi daha çok ikinci el araçlara yönelmektedir. Tabi bu durumda da güvenirlilik ön plana çıkmakta ve müşteriler expertiz raporunu gördükten sonra araç alım işlemlerini sonlandırmaktadır.

Son olarak, sıfır araç ya da ikinci el araç alırken taraflar asında yapılan sözleşmeler önemli olup bu sözleşmelerin iyi okunması ve aklınıza yatmış olması gerekmektedir. Ayrıca güvenli bir sürüş için sigorta ve kasko yapmayı da ihmal etmemek gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir