Haberler

Kadınların Araç Tercihleri

Daha çok erkek sürücülerin yer aldığı ülkemiz yollarında ve en çok kazayı yapan yine erkekler olmasına rağmen kadınları şoför koltuğunda gören erkekler nedense bu durumdan hala daha inanılmaz rahatsız olmaktalar. Tabi bunun üzerine bir de trafikte kadın sürücülere yapılan tacizler kadınların araç tercihlerini etkilemektedir.

Trafiğe yeni çıkan kadın sürücüler için otomatik vites daha konforlu ve daha çok tercih edilir bir özellik. Otomatik vites araçlar yola daha fazla hakimiyet sağlamakla birlikte sürücü güvenini artıran bir etkiye de sahip.

Küçük Araçlar Daha Çok Tercih Ediliyor

Büyük ve ağır araçların hem park bulma sorunu hem de benzin tüketimi konusundaki uçurum aslında tüm otomobil tüketicilerini daha küçük araçlara yöneltti. Kadınlar özellikle büyük metropollerde araçlarına daha kolay yer bulma ve araç kontrolünü daha kolay sağlamalarından dolayı küçük arabaları daha çok tercih etmektedirler. Son olarak trafikte erkekler kadar zaman geçirmek durumunda olan kadınlar için en elverişli arabaların daha küçük ve otomatik vites araçlar olduğunu söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir