Otomobil YorumlarıVolvo

Volvo S80 Yorumları

Volvo S80 ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Lüks ve zekanın mükemmel dengesiyle kendinizi ödüllendirin. Sürücüsü için olarak tasarlanan Volvo S80, İskandinav tasarımının özünü somut olarak kendinde topluyor; dizayn, fonksiyonellik ve gelişmiş teknoloji bir araya gelerek üstün bir sürüş sunuyor.

Güç ve kontrol. Bunların mükemmel bir uyum içinde olduğunu ne kadar sık görebiliyoruz? Volvo S80 bütün modellerinde akıcı bir performans sunuyor. Motor, şanzıman ve şasi tek bir parça gibi hareket ediyor. Hızlanma hiçbir zaman gecikmiyor. Bütün devir aralıklarında seri bir tepkiyle ataklık sağlanıyor.

Volvo’nun en güçlü motoru 304 beygirlik T6 büyük motor hacmiyle üstün çalışma yumuşaklığını birleştiriyor. Ayrıca, en gelişmiş direkt enjeksiyon teknolojisine sahip yeni bir dört silindirli T5 benzinli turbo motor da sunuluyor. Bu motor son derece etkin bir verimlilik ile 240 hp güç ve 320 Nm tork sağlıyor. Bu da yetmezse, Volvo’nun sessiz çalışan D5 yüksek peformanslı dizel motoru çift turbo teknolojisiyle 215 hp sağlıyor ama sadece 4.6 l/100 km yakıt tüketimine sahip; bu da gelişmiş Piezo enjektörlere sahip yüksek basınçlı yakıt sistemi, çift turbo (bütün devir aralığında güce yumuşak erişim için) ve Volvo’nun Start/Stop teknolojisi sayesinde elde ediliyor. Çok düşük yakıt tüketimiyle birlikte en düşük egzoz atığı (CO 2 ) değerleri isterseniz, Start/Stop teknolojisiyle sunulan yeni son derece verimli beş silindirli 136 hp D3 turbodizel motor var. Bu motor etkileyici yakıtm verimliliği sayesinde çevreye saygı ile akıllı performansı güzel bir şekilde birleştiriyor.

Her zaman beklenmeyeni bekleyin; bunun en belirgin olduğu yer de şehir trafiği. İşte bu nedenle gelişmiş düşük hızda çarpışmaları önleme sistemi City Safety – Şehirde Güvenlik Sistemi, Volvo S80 de standart. Lazer teknolojisini kullanan ve 50 km/s’ye kadar hızlarda devrede olan bu çok hassas sistem yolda 6–8 metre önünüzü izliyor. Önünüzde bir araç aniden durursa ve çarpışmak üzereyseniz, Şehirde Güvenlik Sistemi müdahale ediyor ve otomatik olarak fren yaparak çarpış madan kaçınmanıza ya da çarpışmanın şiddetini azaltmanıza yardım ediyor. Yavaş hareket eden şehir içi trafiğinde çok faydalı bir özellik; sizin için, yolcularınız için, sigorta şirketiniz için ve önünüzdeki otomobilde yer alan herkes için. Sanki şehre göre ayarlanmış bir altıncı his gibi. Çok sağduyulu bir özellik; zaten bu nedenle Volvo’da sunuluyor.

One thought on “Volvo S80 Yorumları

  • metin turan

    2000-2001 model s80 almayı düşünüyorum. yorumlarınızı bekliyorum.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir