Otomobil YorumlarıVolkswagen

Volkswagen Touareg Yorumları

Volkswagen Touareg ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Off-road esnasında arazi ne kadar kaygan olursa olsun, Yeni Touareg merkezi diferansiyel kilidi sayesinde yoluna sorunsuz bir şekilde devam edebiliyor. İdeal koşullarda, merkezi diferansiyel torku ön ve arka aksa eşit olarak dağıtır, ancak elektronik diferansiyel kilidini de içeren ESP fonksiyonu sayesinde sadece bir teker çekişte olsa bile aracınız hareket etmeye devam eder

Sınırları zorlayın! Yeni Touareg ile 3.5 tona kadar ağırlık çekebilir, yarım metreden daha derin sulardan bile geçebilir (azami derinlik 580 mm’dir, opsiyonel olarak sunulan havalı süspansiyon ile ulaşılabilen değerdir), 45 dereceye kadar açısı olan yokuşlara tırmanabilir ve 35 derecelik yan eğimli yollarda bile güvenle yolunuza devam edebilirsiniz (opsiyonel olarak sunulan Off-road “Terrain Tech” paketine sahip araçlarda elde edilen verilerdir).

Standart olarak sunulan ön ve arka park sensörleri Touareg’inizin çevresindeki tüm nesneler ile arasındaki mesafeyi ölçerek mümkün olan en dar alanlara park etmenizi bile kolaylaştırıyor. Ön ve arka tamponlara entegre edilmiş sensörler park esnasında sizi hem sesli hem de görsel olarak uyarıyor.

İç dikiz aynasının arkasında, yağmur sensörünün hemen yanında bulunan aydınlatma sensörleri, aydınlık seviyesini sürekli olarak denetler, hava karardığı zaman ya da tünel gibi karanlık yerlerden geçerken farlarınız otomatik olarak açılır.

Sürüşe duyarlı hız sabitleme sistemi “ACC Stop&Go”, aracınızın hızını önde giden aracın hızına göre ayarlıyor. Sizi önce görsel, sonra sesli olarak, daha sonra da kısa bir frenle uyarıyor. Herhangi bir tepki vermemeniz durumunda, çarpışmayı önlemek için otomatik olarak yeterli fren basıncını oluşturuyor ve kazayı hafifletmek için acil fren fonksiyonunu aktif hale getiriyor. Bu sırada emniyet kemerleri de elektromotor tarafından geriliyor.

Şerit değiştirme asistanı ‘Side Assist’, arka bölgedeki radar sensörleriyle geride kalan trafiği denetliyor. Şerit değiştirirken tehlikeli olabilecek ya da çok hızlı yaklaşan araçlar radar tarafından tespit ediliyor. Sistem, yan aynadaki gösterge üzerinden sürücüyü uyarıyor. Bu sistem, yaklaşık 30 km/s hızdan itibaren otomatik olarak çalışıyor.

Yeni Touareg’in devrim niteliğindeki bir diğer özelliği: Araç çevre görüş sistemi “Area View”. Bu özellik, aracın çevresini 360 derecelik bir açıyla kaydeden dört kamerayı birleştiriyor. Manevra yapmayı kolaylaştırmak için çok sayıda görüntü sunuyor. Bu görüntüler radyo ve navigasyon sistemi ekranında gösteriliyor. Sistem sayesinde Touareg’inizin etrafındaki her şeyi kuşbakışı olarak görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir