Volkswagen’in En Küçük Arabası VW Up Tanıtıldı

Kısa bir süre içerisinde özelliklerinin ve resimlerinin paylaşıldığı Volkswagen’in en küçük arabası Up’ın resmi olarak tanıtımı yapıldı. VW up Volkswagwn’in en küçük otomobili olma ünvanını kaptı.

2007 yılında konsept olarak tanıtılan volkswagen‘in en küçük arabası VW Up geçen sene Frankfurt Otomobil fuarında tanıtılmıştı. Bu fuarda çok kısa bir süre sonra üretimine geçileceği belirtilen VW Up’ın üretimine başlandı ve basına resmi olarak tanıtımı yapıldı. Bu arabada yapılan tek değişiklik ki bu herkes için süpriz olmuştur dört kapılı olması.

VW Up’ın bagaj hacmi boyutuna göre oldukça fazla. Toplam 252 litre olan VolksWagen Up’ın bagaj hacmi koltuklar yatırıldığı taktirde 951 litreye kadar çıkabiliyor.

VW Up’ın Genel Özellikleri

-1.0 litrelik benzinli motor(toplam 3 silindir)

-İki farklı motor özelliği(60 ve 75 beygir olarak)

-10 kim’de 4.2-43 litre benzin yakımı

-252 litre bagaj hacmi

WP Up diğer wolkswagen arabalara göre oldukça teknolojik. VW Up sizin tarifte en büyük dostunuz olacak. Çünkü kaza anında otomatik fren yapan kaza önleyici sisteme sahip, start-stop sistemi kullanılması, dokunmatik olarak tasarlanmış navigasyon sistemi, bluetooth teknolojisi,  VW haritaları ile bu yeni model küçük araba araba severlerin isteyebileceği son teknolojilere sahip.

2012 yılının Mart ayında Almanya’da satışa sunulması planlanan VW Up‘ın Almanya için fiyatı da belli oldu. Almanya’da bu arabayı almak isteyen bir kullanıcı toplam 10.350 Avro ödemesi gerekiyor. Henüz Türkiye’deki satış zamanı ve fiyatı belli olmayan bu küçük otomobil basının oldukça fazla ilgisini çekmekte.

 

One thought on “Volkswagen’in En Küçük Arabası VW Up Tanıtıldı

  • 07 Ağustos 2020 tarihinde, saat 09:59
    Permalink

    Son aylarda hatta son günlerde bu küçük Volkswageni trafikte çok görür olduk Türkiye pazarına girdi mi yoksa yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın arabaları mı ? çok şirinler ve çok işlevselmiş okuduğuma göre

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.