Volkswagen

Volkswagen Polo Makyajlanıyor

Volkswagen Polo Makyajlanıyor, İlkbaharda Volkswagen, B segmentinin başarılı modeli Polo’yu yenileyecek. Makyaj operasyonu ile Polo, yeni teknolojiler ve motor seçenekleri ile iç ve dış tasarım değişikliklerine kavuşacak.

Volkswagen Polo makyaj operasyonu ile birlikte daha yuvarlak hatlara sahip tamponlara, sis farlarını kesen krom çerçeveye ve daha geniş arka plaka alanına sahip olacak. Makyajlı Polo modeli ile birlikte opsiyonel olarak LED ön farlar da tercih edilebilecek.

Farların şekli mevcut model ile aynı olacağı görülen makyajlı Polo’da farın iç düzeni değiştirilecek. Yeni 5 kollu çelik jantlar ile de yenilenen dış tasarım tamamlanacak.

İç tasarımda ise makyajlı Polo yeniden tasarlanan gösterge paneli ve yeni direksiyon tasarımının yanı sıra ana konsol, klima kontrolleri de yeniden tasarlanmış.

Volkswagen’in açıklamasına göre yeni modeldeki en büyük değişiklik kullanılan teknolojide olacak. Otomatik çarpışma önleyici fren sistemi gibi yeni Golf modelinde standart olarak sunulan özellikler, makyajlı Polo’da da standart olarak sunulacak. Opsiyonel seçenekler arasında ise Sürücü Uyarı Sistemi, Acil Şehir İçi Fren Yardımcısı ve Otomatik Hız Sabitleme gibi teknolojiler yer alacak.

Sport Select Süspansiyon teknolojisine de sahip olacak makyajlı Volkswagen Polo, bu sayede elektronik olarak kontrol edilen 2 amortisör seçeneği arasındaki geçişi sağlayacak. Bunun dışında yeni Golf ‘de kullanılan bilgi ve eğlence sistemi de Polo’nun yeni özellikleri arasında yer alacak.

EU6 motorlar kullanılacak olan makyajlı Polo, mevcut modele göre %21 daha verimli hale getirilecek. Mevcut modelde kullanılan 1.2 lt TDI ve 1.6 lt TDI motor seçeneklerinin yerini ise 3 silindir 1.4 litrelik 74 ve 89 beygirlik iki yeni TDI dizel motor seçeneği alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir