Mazda

Mazda Crossover Modeli Yazın Çıkıyor

Mazda Crossover Modeli Yazın Çıkıyor, Nikkei dergisi, geçtiğimiz günlerde Japon üretici Mazda’nın, ufak crossover modelini piyasaya sürmeye hazırlandığı haberine yer verdi. Yeni Mazda 2 (Japonya’da Demio) modeli üzerine konumlandırılacak olan markanan yeni ufak crossover modeli yeni Mazda 2 modeli ile aynı anda, yazın satışa sunulacak.

Henüz bu haberi doğrulamayan Mazda, Nikkei dergisinin spekülasyonu olduğunu açıkladı. Ancak 2012 yılından itibaren marka CX-3 modeli ile birlikte küresel çapta crossover pazarından başarılı bir pay kapmayı başardı. Bu dönemlerde crossover modellere ilginin zirvede olduğu düşünülürse markanın yeni bir model ile pazardan daha fazla pay almak istemesi oldukça büyük bir ihtimal.

Yeni CX-5 modelinden önce 2011 yılında Minagi konseptini tanıtan Mazda, yeni Takeri konseptinden sonra da aynı tasarım elementlerine sahip yeni Mazda 6 tanıtılmıştı. Yeni Mazda2 crossover modelinin ise CX-5 modeliyle benzer olacağı iddia ediliyor.

Her ne kadar Mazda’nın yeni crossover modeli bu yaz tanıtılacak olsada hemen satışa sunulmayacak. Piyasaya önce çıkan model Honda’nın yeni crossover modeli Vezel olacak. İlk olarak sadece Japonya’da 1.3 Milyon Yen’den (30.000 TL) başlayacak fiyatlarla satışa sunulacak. Japonya’nın ardından Avrupa satışına başlayacak olan Mazda, aracı Amerika’da ise satışa sunmayı düşünmüyor.

Nikkei dergisi ayrıca yeni CX-9 modelinin de 2015 yılında piyasaya sürüleceği bilgisine yer verdi. CX-5 modelinin başarılı satış rakamlarına ulaşamayan CX-7 modelinin üretimini durduran Japon üretici CX-9 modeli ile orta sınıf SUV klasmanında yer alacak en büyük modelini satışa sunacak.,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir