Opel

Opel Adam Cabrio Test Ediliyor

Opel Adam Cabrio Test Ediliyor, Opel Rocks konsept modeli ile General Motors bünyesinde bulunan Alman Opel ve kardeş şirketi Vauxhall’ın, Adam modelinin cabrio modeli üzerinde çalıştığının sinyallerini vermişti.

Aslına bakılırsa Opel’in şu sıralar Almanya sokaklarında test ettiği bu modeli ne cabrio ne de convertible olarak tanımlamak mümkün değil. Öyle ki tıpkı Rocks konsept modelinde olduğu gibi Opel tavanın ortasından büyük bir metal parça çıkarmış ve yerini geriye doğru toplanarak açılan kumaş tente ile doldurmuş.

Aracın kolanları ve tavan barları hatchback modelde olduğu gibi korunmuş ve bir değişikliğe gidilmemiş. Aynı klasmanda yarışan İtalyan Fiat’ın 500c modeli ve Fransız Citroen’in DS3 Cabrio modeli göz önünde bulundurulduğunda Alman markanın altta kalması beklenemez. Alman otomobil üreticisi de rakipleri ile aynı tavan sistemine sahip olacak bu modeli Adam Cabrio olarak adlandıracak.

Test sürüşleri sırasında görüntülenen Adam Cabrio, geçen sene İsviçre’deki Rocks modeli kadar crossover bir görüntüye sahip olmasa da Opel’in, Adam modelinin crossover verisyonunu da üretebileceği konuşuluyor.

Tüm motor seçenekleri de hatchback model ile aynı olacak Adam Cabrio’da 113 beygir güç üretecek yeni 1.0 litrelik 3 silindirli turbo şarjlı benzinli motor kullanılacak.

2014 yılı sonları ya da 2015 yılı başlarında satışa sunulması beklenen Adam Cabrio’nun Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda ya da Ekim ayında Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkması tahmin ediliyor.

opel-adam-cabrio

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir