Otomobil YorumlarıVolkswagen

Volkswagen Golf Yorumları

Volkswagen Golf ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Volkswagen Golf nesli tanıtıldığında otomobilin bir önceki nesle olan benzerliğinden ve tasarımın sadeliğinden yakınılır. Bu konuda açıklama yapan VW yetkilileri Golf’ün Porsche 911, Range Rover gibi ikonik bir model olduğunu ve otomobilin 200 metre uzaktan bile bir Golf olduğunun belli olması gerektiğini ifade ediyorlar.

Yeni (2013) VW Golf tasarım olarak yere daha yapışık ve daha sağlam basan bir duruşa sahip. Tasarım DNA’sında ise hem ilk nesil Golf’ten (dış kapı kollarının altındaki kat izi), hem de dördüncü nesil Golf’ten (çamurluğu da kapsayan kıvrımlı C sütunu) izler taşıyor.

Yeni VW Golf 7’deki en büyük gelişmelerden biri de ağırlık konusunda olmuş ve otomobilin toplam ağırlığı 100 kg kadar azaltılmış. Bu sayede hem yakıt tüketiminde (-0.3 lt/100 km), hem de dinamizmde daha iyi neticeler ortaya çıkmış.

Yeni Golf’teki hafiflemenin yaklaşık 6 kg’si elektrik aksamından, yaklaşık 40 kg’si motorlardan, yaklaşık 26 kg’si yürüyen aksamdan ve yaklaşık 37 kg’si karoserden ve iç mekan malzemelerinden sağlanmış. Bunun için alüminyum veya magnezyum alaşımlı malzemeler kullanılmamış olması, bunlar yerine daha akılcı tasarım ve üretim teknikleri uygulanmış olması dikkat çekici. Bir önceki Golf’te yüzde 66 olan yüksek dayanımlı çelik kullanımı, yeni nesilde yüzde 80’e yükseltilmiş. 950 C’de sıcak olarak şekillendirilen malzemelerin geleneksel metodlarla üretilen malzemelerden 4 kata kadar daha güçlü olduğu söyleniyor.

Yeni VW Golf’ün iç mekanı bir Golf’ten bekleneceği gibi. Yani kalite hissi iyi ve kumandalar kolay kullanımlı. Ön konsolda yumuşak dokunuşlu plastik malzemeler piyano siyahı ile tamamlanarak daha zengin bir görünüm elde edilmiş. Sürücü odaklı kokpitin üst orta kısmında büyük bir ekran görev yapıyor. Bu ekran donanım seçeneğine göre 5 inç (siyah-beyaz), 5.8 inç veya 8 inç. Daha aşağıya inildiğindeyse klima kumandaları ve vites konsolu görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir