Hyundai

Elektrikli Hyundai Kona Yıl Sonu Piyasada

Fiyatıyla ilgili net bir açıklama yapılmayan elektrikli araçlar arasında artık Hyundai Kona’da sezon sonunda varlığını sürdürecek. Şarj edilerek 470 kilometreye kadar mesafe kat edilmesini sağlayacak olması, standart modele göre yüksekliği ve biraz daha uzun olması da dikkat çekiyor.

Uzun Mesafe Gidebilen SUV Modelin Tasarımı Hazır

Önceki modellerine ek olarak geliştirilen teknikler hem uzun bir sürüşe çıkmanızı sağlıyor hem de elektrikli modelle yakıt masrafını minimuma indirebiliyorsunuz. Hyundai Kona elektrikli olarak tasalanmış ve 39.2 kWh bataryaya sahip olması için özel bölme oluşturulmuş bir araçtır. 99 kW elektrikli motorunun bulunması ise önceki modellere kıyasla çok daha güçlü ve şarjını uzun süre dayanabilecek yapıda olmasını sağlıyor.

Aracın ortalama 3 saatlik bir şarjla birlikte yeterli şarj oranını barındıracağı belirtiliyor. Ortalama 54 dakikalık DC şarj ise %80 dolum oranına ulaşmasını sağlayacaktır. 7 inç eğlence bilgi ekranına sahip olması, Qi kablosuz şarj özelliği, Android Auto, Apple Car Play gibi özellikleri de araçta yer alacak. Araç 7 farklı renkte piyasaya sürülecek ve ilk önce Güney Kore ile Avrupa’da satılmaya başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir