Otomobil YorumlarıToyota

Toyota RAV4 Yorumları

Toyota RAV4 ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Yeni RAV4’te ilk defa sunulan yeni 2,0lt D-4D ve 2,2 lt D-CAT dizel motor seçenekleri bulunuyor. 124HP güç sunan 2,0 lt D-4D dizel 6 ileri manuel şanzımanlı 4×2 seçeneği ve 150 HP güç sunan 2,2 lt DCAT dizel motor otomatik şanzımanlı 4×4 seçeneği ile; 151 HP güç sunan 2,0 lt Valvematic benzinli Multdrive S şanzımanlı 4X4 seçeneği ile sunuluyor. Stop&Start teknolojisine sahip 2,0 lt D-4D dizel motorda birleşik yakıt tüketimi 4,9lt/100 km, 2,2 lt DCAT dizel motor seçeneğinde 6,7 lt/100km ve 2,0 lt benzinli motor seçeneğinde ise bir önceki nesle göre yüzde 6 oranında azaltılarak 7,2 lt/100 km olarak sunuluyor.

Toyota Touch multimedya ile Yeni RAV4’te de yolculuklar da çok keyifli. Direksiyondan kumandalı AM/FM radio, CD/ MP3 çalar, Bluetooth ile kablosuz cep telefonundan görüşme yapma ve müzik aktarımı, cep telefonundan müzik dinleme ve çalma listesinden seçim yapabilme, araç bilgisi, USB girişi ile iPod vb mobil cihazlara bağlantı ve şarj imkanı, entegre Geri Görüş Kamerası özelliklerini içeren 6.1 inçlik renkli dokunmatik ekranıyla “Toyota Touch” Yenilenen RAV4’te de eğlenceli sürüşü hayata geçiriyor.

Yeni RAV4’te üst donanım seviyesinde sunulan 7,0 inçlik dokunmatik ekranıyla Toyota Touch Pro Navigasyon, diğer multimedya sistemlerine ek olarak ileri seviyede navigasyon, gelişmiş trafik bilgileri, üstün ses tanıma özelliği ile sesli komut sistemi sunuyor.

Entegre Dinamik Sürüş Sistemi’ne sahip Yeni RAV4 ister kuru ister karlı veya ıslak yollarda, 4×4 sistemi , Direksiyondan Destekli Araç Denge Kontrol Sistemi ve Yeni Sport modu ile kolay ve tüm zeminlerde güvenli sürüş sunuyor. Dinamik Tork Kontrollü 4×4 sistemi ve yeni Sport mod ile geliştirimiş yol tutuş özellikleriyle tüm zeminlerde güvenli sürüş sunuyor. Yol kuru olsa bile, aracın kaymaması için önlem alıyor.

Yolcuların ve yayaların darbelere karşı korunması için darbe emici gövde yapısına sahip olan Yeni RAV4, 2013 Euro NCAP testlerinden 5 yıldız almak için tasarlandı. Sürücü ve yolcu ön ve yan hava yastıkları, ön ve arka perde hava yastıkları, sürücü diz hava yastığı da dahil olmak üzere toplam 7 hava yastığı, Direksiyondan Destekli Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC), Elektronik Çekiş Kontrol Sistemi (Traction Control), Yokuşta Kalkış Desteği (HAC), EBD ile Destelenmiş ABS Fren Sistemi, Fren Destek Sistemi (Brake Assist), Çocuk Koltuğu Sabitleme Mekanizması (ISOFIX) Yeni RAV4’te standart olarak yer alıyor.

One thought on “Toyota RAV4 Yorumları

  • Zafer Reyşen

    Tavsiye ile 2. el 130.000 de 2014 Rav4 aldım.Hiç tanımadığım bir araçtı ve endişelerim vardı.Şimdiye kadar kullandığım yaklaşık 25-30 otomobilimden çok farklı.İnanılmaz keyifli bir araç.Kullanmaktan gerçekten keyif alıyorum.Hiç bir sorunla da karşılaşmadım.Bundan sonra da Suv dan başka araç almam.
    Otobanda 200 km.ye dayandı ve uçak gibi gidiyor.Bir Suv olarak o hızda bile diğer kullandığım iyi model otomobilleri aratmadı.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir