Otomobil YorumlarıToyota

Toyota Hilux Yorumları

Toyota Hilux ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Toyota Hilux’ta 2.5 litrelik üstten çift eksantrikli dört silindirli turbo dizel motor görev yapıyor. Boylamasına yerleştirilmiş ünite biraz sesli çalışıyor ancak bu tarz araçların alışıldık sesinden daha fazla değil. 5 kademeli manuel şanzımanla kombine edilmiş motor, 3400 d/d’de ürettiği 144 hp gücünü ve 1600-2800 d/d arasında sunduğu 343 Nm torkunu arka aksına iletiyor. Yüksek torkunun avantajını ağır yüklü iken gören Hilux, 755 kg taşıma kapasitesine sahip.170 km/s maksimum hıza çıkabilen araç, testimizin sonunda 9,2 lt/100 km ortalama yakıt tüketimine imza attı.

Önde çift salıncaklı süspansiyon sistemini kullanan Hilux bu sayede önde oturan yolcuların konforunu yeterince sağlarken, arka kısımda kullanılan yaprak yaylar nedeniyle aynı konforu arkada yolculuk edenlere sunamıyor. Arka koltukta oturan yolcular çukurlardan geçişten sonra fazlaca zıplıyorlar. Aracın iç mekanındaki motor ve rüzgar sesi uzun yolculuklarda yorucu olabilir. Aracın klima sisteminin ısıtma performansı çok iyi. Aynalarda buz çözücü olması da test dönemimizde yaşadığımız soğuk günlerde oldukça işimizi gördü.

Toyota Hilux’ın Euro Ncap çarpışma testine katılımı bulunmuyor. 4×2 versiyonlarda sürücü ve yolcu hava yastıkları ile ABS sistemi standart sunuluyor. Yan ve perde hava yastıkları ile ESP sistemine sahip olmak içinse 4×4 versiyonun Elegance paketini almak zorundasınız.

Sert plastik malzemeler kullanılarak şekillendirilmiş iç mekanda büyük kumandalar kullanım kolaylığı sağlarken, büyük navigasyon ekranı aracın içerisindeki teknolojik havayı arttırıyor. Orta konsolda ve direksiyonun kenarında kullanılan gri kaplamalarla iç mekandaki siyah hakimiyeti bitirilmiş. Gayet rahat okunan gösterge paneline ve kolay ulaşılabilir kontrol butonlarına sahip araçta direksiyon üzerinden ses sistemini ve telefonunuzu kontrol edebiliyorsunuz. Küçük eşyalarınız için bolca göz bulunduran Hilux geniş bir kol dayama çekmecesine ve kapı ceplerine de sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir