Otomobil YorumlarıToyota

Toyota Auris Yorumları

Toyota Auris ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Toyota Auris modeli büyük bir reklam kampanyası ile Türkiye Otomotiv Pazarı’na çok hızlı bir giriş yaptı. Nerdeyse tümüyle değişen Auris’te değişmeyen tek şey motor yelpazesi oldu.

2.0 litrelik ve 1.8 litrelik benzinli versiyonlarını vergi dezavantajı nedeniyle Türkiye’ye getirmeyen Toyota, sadece 1.33 ve 1.6 litrelik benzinli ve 1.4 litrelik dizel motorlar ile satışa sunuldu.

1.4 litrelik dizel motorunda alışılagelmiş MultiMode otomatik şanzımanı kullanan Toyota, 1.6 litrelik benzinli versiyonlarında ise CVT otomatik şanzımana yer vermiş.

Daha iyi bir aerodinamik tasarım ile bir nebze sürtünme katsayısını düşürebilen Toyota, aynı zamanda modeli 50 kg daha hafifleterek yakıt tüketimi konusunda daha tutumlu bir model yaratmaya çalışmış.

İlk bakışta yeni burun tasarımı ile çizgilerini sertleştiren Auris de en büyük fark bir önceki nesline göre bagaj hacminin %30 daha genişlemiş olması

İç mekanda kullanılan plastik ve işçilik için markayı tebrik etmek gerekiyor. Özellikle ortopedik ön koltukları şu günlerde sadece üst sınıf otomobillerde görmek mümkün.

Yeni Auris’in özellikle benzinli versiyonu ile ve çok iyi bir asfalt yolda motor sesini duymak neredeyse imkansızlaşıyor. Bu nedenle ses yalıtımı konusunda da oldukça başarılı olduğunu da eklemek gerek.

İç mekanda oturma pozisyonuna göre kokpit elemanlarının yüksekte kaldığını belirtebiliriz. Kullanılan atmosferik motorun yapısı gereği hızlanma sonrasında sunduğu kararlı performans ise tatmin edici düzeyde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir