Haberler

Tata Nano Dizel Tanıtılacak

Tata Nano Dizel Tanıtılacak, Tata Nano’da konumlandırılacak yeni motor, çift silindirli 800 cc’lik turbo dizel olacak. Bu motor ile Tata Nano dizel ülkede sürekli gelişen otomobil endüstrisinde satışa sunulacak en az yakıt tüketecek otomobil olma özelliğini taşıyacak. World Car Fans otomobil bloguna göre bu dizel motoru ile Tata Nano ortalama 2.8 litre /100 km ile 2.5 litre /100 km arasında yakıt ortalamasına sahip olacak.

Hali hazırda benzinli ve LPG’li motor seçenekleri ile satışta olan Tata Nano, benzinli motoru ile 38 beygir güç üretirken LPG’li motor seçeneği ile yalnızca 33 beygir güç üretiyor. Yeni turbo dizel motor seçeneğine sahip Tata Nano modeli ise 48 beygir güç üreterek benzinli ve LPG’li motor seçeneklerini geride bırakacak.

Tata, yeni motor seçeneği ile birlikte yeni gövde tiplerini de piyasaya sürecek. İlk olarak hatchback modeli yenilenecek olan Tata Nano, yeniden Hint markanın Avrupa stüdyoları tarafından tasarlanacak. Tata Nano’da dizel motor ile birlikte 4 kapılı sedan seçeneği de sunulacak.

Dedikodulara göre yenilenen Tata Nano’nun hatchback ve sedan modelleri daha büyük boyutlara sahip olacak. İlerleyen zamanlarda Nano modelinin 1.3 litrelik Fiat motoruyla da satışa sunulması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir