Renault İngiltere’de Rekor kırıyor

Renault İngiltere’de Rekor kırıyor, Fransız otomobil üreticisi Renault İngiltere ayağı, Sektördeki krize rağmen %55 artış göstererek bir rekora imza atmayı başardı. Renault İngiltere Satış Müdürü Ken Ramirez: “2013 Renault Grubu’nun İngiltere’de büyümesinin ilk adımlarının atıldığı bir yıl oldu. Yeni Clio ve Captur modellerinin etkileyici ve yenileyici tasarımları İngiliz halkının beğenisini kazanarak markamızın satış rakamlarının artmasını sağladı. Yılın en hızlı büyyen perakende markası olan Dacia da İngiltere’de yeni otomobilleri daha ulaşılabilir hale getirdi.” Dedi.

Renault geçtiğimiz yıl toplamda 46,173 otomobil satarak %13,3 artış kaydetti. Renault geçen yıl satışı azalan Laguna gibi modelleirn üretimine de son verdi. Ancak Fransız üreticinin süper mini modelleri üretimi durduran modellerin satışlarını ikiye katlayarak bu boşluğu doldurdu.

Clio ve Captur modelleri ile İngiltere dışında da başarılı olan Renault B segmentindeki hacmini de %98.9’a genişletti. Dacia markası altında üretilen panelvan modeller de markanın satışlarının artmasına katkı sağlayan bir diğer etken oldu. Öyle ki Dacia Volvo ve Mazda gibi önemli markaların satış rakamlarını geride bırakarak %0,76 pazar payı almayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.