Haberler

En Güveli Otomobil

En Güveli Otomobil, Maserati Ghibli, en yüksek güvenlik standartları ile ödüllendirildi. Tofaş açıklamasına göre, İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati’nin yeni üretim stratejisinin önemli bir adımını oluşturan ve Türkiye’de Tofaş çatısı altında Fer Mas Oto tarafından satışa sunulan Ghibli, bağımsız araç güvenliği kuruluşu Euro NCAP ve IIHS tarafından en yüksek güvenlik standartları ile ödüllendirildi.

Maserati Ghibli, Avrupa’da Euro NCAP’in uyguladığı güvenlik testlerinde 100 üzerinden 86 puan elde ederek 5 yıldız almaya hak kazandı. Ghibli, dünya otomotiv endüstrisinde önemli bir kriter olarak kabul edilen Euro NCAP değerlendirmesinde, kabin içi yetişkin korumada 100 üzerinden 95 puan aldı. Maserati Ghibli, kabin içi çocuk güvenliğinde 79 puan almaya hak kazanırken, yaya güvenliğinde 74, sürücü destek sistemlerinde ise 81 puan alarak yüksek güvenlik dereceleri elde etti.

Geçen ekim ayından itibaren Türkiye yollarında boy göstermeye başlayan Maserati Ghibli, ABD’de IIHS’nin gerçekleştirdiği değerlendirmede de analiz edilen tüm güvenlik alanlarında en yüksek sınıfta yerini aldı.

Maserati mühendisleri tarafından gerçekleştirilen binlerce saatlik sanal geliştirme simülasyonu sonrası, 200 civarında testin yanı sıra100’den fazla çarpışma simülasyonuna tabi tutulan Ghibli, hem Avrupa hem de ABD’de iki önemli güvenlik ödülü elde etmesiyle dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir