Ssangyong

Ssangyong X100 Fiyat, Özellik ve Yorumları

Geride bıraktığımız sene hem Türkiye’de hem de global pazarda istediği satış değerlerini yakalayamayan Ssangyong bunun nedeni olarak tasarımdaki başarısızlığını gösteriyor, bizce de haklılar. Bundan sonraki dönemde dış tasarıma daha fazla önem verecek olan firmanın yeni bir kozu belirdi. Orta segmentte yeni bir SUV model tanıtmaya hazırlanan Ssangyong, bu otomobili Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtacak. Ssangyong X100 ismiyle tanıtılacak olan aracın teknik özellikleri henüz açıklanmış değil, bizlere gönderilen fotoğraf da gizlenmiş.

Arabanın teknik detayları hakkında şimdilik çok fazla bir bilgi olmasa da, daha önce tanıtılan XLV Konseptine benzer bir tasarımının olacağını ve B sınıfı bir SUV olacağını biliyoruz. Muhtemelen yepyeni bir üretim bandından çıkmış olan X100, benzinli ve dizel seçenekleriyle gelecek.

Düz vites seçeneği 6 ileri, otomatik şanzımanı ise CVT olarak üretilecek arabanın Nissan Juke, Renault Captur, Peugeot 2008, Jeep Renegade ve hatta yeni çıkacak Fiat 500X gibi rakiplerinin arasından ne kadar sıyrılabileceğini ise fiyatlandırma politikasının belirleyeceğini tahmin ediyoruz.

Ssangyong Paris’e X100’ün iki farklı versiyonunu getireceğini açıklamıştı. XIV-Air ve XIV-Adventure. Şirket bu modelini heyecan verici ve kullanıcı uyumlu olarak nitelediği için güçlü bir motor ve canlı bir kokpit beklememiz doğal. 1600cc benzinli ve dizel olarak üretileceğini umduğumuz araba 4.195mm uzunluğa ve 2.600mm lik lastik ebatlarına sahip olacak.

Ssangyong X100

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir