Peugeot

Peugeot 508 donanımlarını yeniliyor

Önümüzdeki ay Paris’te düzenlenecek olan otomobil fuarında tüm kozlarını ortaya çıkaracak olan Peugeot, kendi memleketinde tüm dünyayı etkilemeyi planlıyor. Bundan birkaç sene önce ilk kez satışa sunulan Peugeot 508’in de artık jenerasyon atlama zamanı geldi. Yapılan açıklamalara göre Peugeot 508 donanımlarında yenilemeye gidiliyor. Kasanın tamamında olmasa da ön ızgarada radikal değişiklikler sürücüleri beklerken bu yenilikler otomobile daha modern bir yapı kazandıracak. Tüm farların LED bir yapıya kavuşturulmuş olması da yine dikkat çeken detaylar arasında bulunmakta.

Kabinde, 7 inç dokunmatik ekranlı bir multimedya sistemi, geri görüş kamerası ve kör nokta uyarı sistemi ile birlikte Peugeot uygulamalarını indirebileceğiniz yeni nesil bir bağlantı servisi sunulmakta.

Kontrol butonlarının birkaçının dokunmatik ekranın fonksiyonuna dahil edilmesi ile ortaya çıkan alan ise 508 kullanıcılarının merakla bekledikleri kapaklı bir saklama gözü yerleştirilebilmesine imkan sağlamış.

Peugeot 508’in daha hafif olan makyajlı kasasını taşıyan motor, verimliliği ve tasarrufu daha ön planda tutuyor. 180 beygirlik 2.0 litre BlueHDi dizel motor gücünü yeni EAT6 6 ileri otomatik şanzuman ile yola aktarmakta.

180 beygirlik bu arabayı kullanmanın maliyeti ise 100 km de sadece 4,6 lt. 2014 Ekim ayında Avrupa’da piyasaya çıkacak olan arabanın RHX versiyonunun dizel-elektrikli bir HYBrid4 motorla üretilmeye devam edilmesi düşünülüyor.

peugeot_508

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir