Skoda

Skoda Superb Combi Satışta

Skoda Superb Combi Satışta, sedan modelinden sonra station wagon versiyonu olan Superb Combi modelini satışa sundu. Sadece 1.6 litrelik dizel motor seçeneği ile satışa çıkarılan model, düz ve otomatik olmak üzere iki farklı şanzıman seçeneği ile vitrinlerdeki yerini aldı. 1.6 TDI modeli başlangıç fiyatı 77.900 TL olarak belirlenirken, 1.6 TDI DSG versiyonunda ise tanıtım fiyatı 82.900 TL. Yalnızca iki motor seçeneği ile satılacak olan Superb Combi, Elegance olarak tek donanım paketine sahip.

İlk etapta sunduğu zengin donanım özellikleri ile dikkati çeken station wagon otomobil, 4833 mm gibi oldukça uzun bir yapıya sahip. Standart olarak wagon otomobillerin tüm özelliklerini sunan Superb Combi kardeşi VW Passat Variant modelinden de izler taşıyor.

1598 cc’lik turbo dizel motoru 105 beygir güç üretirken bu yapıyı 250 Nm tork değeri ile tamamlıyor. 6 ileri düz vites seçeneğine 7 ileri otomatik DSG şanzımanın eşlik ettiği model, 12 saniyenin üzerinde gerçekleşen 0-100 km hızlanma derecesi ile rakiplerinin biraz gerisinde kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir