Peugeot

Peugeot 5008 Yenileniyor

Peugeot 5008 Yenileniyor, Fransız üreti Peugeot, şık tasarımlı şehir otomobillerinin dışında ateşli hatchback otomobilleri ile de dikkatleri üzerine çeken Peugeot, şimdi de MPV modeli 5008’i yeniliyor. 5 veya daha fazla kişilik kalabalık aileler için güçlü bir alternatif olan Peugeot 5008, yenilenen çizgileriyle artık çok daha şık. Makyajlanan yeni Peugeot 5008, yüksek kaliteli iç mekânı, değişken arka koltuk düzeni ve ekonomik dizel motoru ile kalabalık ailelerin beğenisini kazanıyor.

Çoğunlukta dizel motor ile tercih edilen Peugeot’un MPV’si 5008, 118 beygir ile 161 beygir arasında güç üreten 1,6 litrelik turbo beslemeli motor seçenekleri ile de satışa sunulacak. Güncel 5008 ile sunulan ekonomik e-HDi motordan makyajlı modelde de vazgeçmeyen Peugeot, otomatikleştirilmiş manuel şanzıman ile 100 kilometredeki yakıt tüketimini ortalama 4,2 litre olarak açıklamış.

Dış tasarımında Peugeot’un yeni modellerinde kullandığı ızgarası ile dikkat çeken makyajlı 5008, yan cam altı çıtaları ile birleşen LED teknolojili Bi-Xenon farları ile her ne kadar botokslu gibi görünse de ilk bakışta dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Rakiplerinden tek eksiği otomatik park yardımcısı olan makyajlı Peugeot 5008’in, ön ve arka park yardım sistemi, mesafe kontrollü radar hız sabitleme sistemi, yokuş kalkış desteği, göstergeleri ön cama yansıtarak sürücünün dikkatinin dağılmasını önleyen Head-up Display sistemi, çekiş ve denge kontrol sistemi gibi ileri teknoloji özellikleri de beğenileri kazanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir