Otomobil YorumlarıSeat

Seat Altea XL yorumları

Seat Altea XL ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Daha fazla hacim, daha pürüzsüz hatlar, geniş koltuk seçenekleri, mükemmel yol tutuş, üstün güvenlik özellikleri ve her zaman elinizin altında hissedeceğiniz bir kontrol. SEAT Altea XL, çevresine tam anlamıyla uyum sağlayabilen bir otomobil – ne de olsa içinde siz ve sevdikleriniz.

SEAT Altea XL büyük bir değişimden geçti ve bu değişimden yeni gözleri, yeni gövdesi ve herkese hitap edecek renk ve jant seçenekleriyle çıktı. SEAT Altea XL, standart Altea modelinden 18.7 cm daha uzun, bu da 532 litre bagaj kapasitesi demek. Bu bagaj hacmine bir de katlanabilir koltukları eklediğinizde, güzel bir hafta sonu tatiline çıkarken sizin ve sevdiklerinizin tüm eşyalarını alabilecek bir otomobil ile karşılaşıyorsunuz.

Ön koltuklar, uçak tipi katlanır koltuk iskeletine sahip. Ayarlanabilir koltuk sırtları, çocuklarınıza zorlu bir maçın ardından rahatça dinlenmelerine olanak tanır.

En yüksek yol tutuş özelliklerinin elde edilmesi tesadüf değil. Ebatlar, lastik oranları ve benzersiz bir teknolojinin uyumu. Bunun merkezinde ise, Çevik Şasi olarak tabir ettiğimiz çok bağlantılı arka aks yer alıyor. Bu sistem, yüksek çeviklik ve orantılı ayarlama arasında bir denge kurarak direksiyonu, frenleri ve şanzımanı isteklerinize cevap verecek tek bir ünite haline getirmektedir. SEAT Altea XL’i sürüş keyfinin doruklarına çıkmanızı sağlayan bir otomobil haline getiren diğer özellikler ise Antiblokaj Fren Sistemi (ABS) ve tepkisi hıza göre değişen elektromekanik direksiyon sistemidir. SEAT Altea XL’de ayrıca lastiklerden biri yol tutuşunu kaybettiğinde dengeyi sağlayan ve ESC (Elektronik Stabilizasyon Programı) olarak bilinen kayma önleyici sistem de opsiyonel olarak mevcuttur. Güvenlik ve performans el ele ilerliyor.

SEAT Altea XL modelini tasarlarken ihtiyaç duyabileceğiniz her detayı göz önünde bulundurduk. Yağmurun ilk damlaları düşmeye başladığında, silecekleriniz ne yapması gerektiğini biliyor. Aracınızı park ederken, arka tamponlarda bulunan ve herhangi bir cisme fazla yaklaştığınızda size sesli uyarı veren Park Sensörü de size çok yardımcı olacak. Yolculuklarınızın konforlu geçmesini sağlayacak diğer bazı özellikler ise; 1.6 lt TDI CR 105 HP DSG motor seçeneği ile standart olarak sunulan dik bir yokuşta debriyaja bastığınızda kaymadan kalkış yapmanızı sağlayan Hill Holder (Yokuş Kalkış Desteği) ile Style modellerinde standart olarak sunulan Cruise Control (Hız Sabitlem Sistemi) olarak sayılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir