Haberler

Rolls Royce Uçan Araç Üretiyor

Uçan taksi üretimiyle gündeme gelen Rolls Royce, araçlarıyla ilgili özellikleri açıklamaktan çekinmedi. Şehir içinde ve dışında metrelerce yükselebilecek şekilde hizmet verecek olan taksilerin üretileceği bildirildi. 90 derece dönebilecek yapıda olan kanatları sayesinde her yöne hızlı manevra kabiliyetine sahip olacağı vurgulandı. Hazırlanacak olan taksilerde ilk olarak zenginlerin seyahat etmesi bekleniyor.

Uçan Araçlar 2020’de Geliyor

Uçurarak taşımayla ilgili olarak taksi üretiminin yapılacak olması dahi son derece eşsiz bir proje olarak görülüyordu. Özellikle bir on yıl daha geçmesinin ardından bu sürecin başarılı şekilde başlatılacağı beklenirken, Rolls Royce aracın genel özellikleri hakkında kesin açıklamalarda bulundu. Şirketin özellikle 3d yazıcılarla taslağının hazırlandığı taksilerin bünyesinde 5 yolcu taşıyabilecek şekilde tasarımın şekillendirildiği biliniyor.

Araçların 500 kilovatlık güçle çalıştırılacağıyla ilgili açıklamaya ek olarak, enerji depolayabilen ve saatte yaklaşık 405 kilometre uçuş yapabilen üretim yapılacağı vurgulandı. Kalabalık şehirler için çok daha sık kullanılacak yapıda olacağı belirtilen araçlarda özellikle uçan taksi üretimi için gerekli çalışmaların başlatıldığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir