Tesla

Tesla Model 3 İlk Kazasını Yaptı

Yan camlarında, ön bölgesinde ekstra hava yastıkları bulunan ve hızlı sürüşe ek olarak yol tutuş kalitesinin artırıldığı belirtilen yeni modelde ilk kaza yapıldı. Şoförün gerçekleştirdiği kazada dikkatsizlik ve aşırı hız, aracın taklalar atmasına ve metrelerce sürüklenmesine yol açtı. Buna rağmen Tesla Motors tarafından üretilen araçtan şoför sağ çıkmayı başardı. Elektrikli araç olması ise, patlama veya benzin sızıntısından kaynaklanan herhangi bir tehlikenin oluşmamasını sağladı.

Tesla Model 3 İlk Kez Takla Attı

Kaza sonucunda aracın taklalar attığı ve bu nedenle özellikle ön ve üst bölümünde ciddi ezilmeler olduğu görüldü. Tek parça kalma konusunda herhangi bir sorunu bulunmadığı tespit edilirken, camlardan kaynaklanacak kırılma ve batma sorunlarının da önüne geçildiği anlaşıldı.

Kendisini kanıtlayan bir araç olarak gösterilmesinin temel sebebi ise, özellikle cam batmaları ve hem kapı hem de koltukların ezilmeye ve sıkışmaya yol açacak herhangi bir duruma sebebiyet vermiyor olmasıdır. Tesla 3 modeli çok fazla kez takla atmış olmasına rağmen, tavan kısmının çökme veya parçalanma gibi bir sorunu olmaması ise taktir edilen özellikleri arasında gösterildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir