Renault

Renault Zoe ve Twizy’ye yeni donanım paketleri!

Renault’nun elektrikle çalışan iki modeli Zoe ve Twizy’ye yeni donanım paketleri getiriliyor. Biri süper mini, bir diğeri de şehir içi kullanım için geliştirilmiş olan modeller performans verimi bakımından artık daha yüksek seviyede olacak ve şarjları da daha hızlı bir şekilde dolacak. Zoe’ya Expression Nav ve Dynamique Nav versiyonları eklenecek iken, gelen bilgilere göre Expression Nav modelinde 7 inç tablet dokunmatik ekran, anahtar kart, gelişmiş ses sistemi ve R-Link ses kontrolü teknolojileri bulunacak.

Bir üst donanım seviyesi olan Dynamique Nav versiyonunda anahtarsız çalıştırma, geri görüş kamerası, Z.E Interactive (sökülebilir batarya şarjı, uzaktan şarj planlama ve uzaktan iç mekan ısısı ayarlama), Arkamys 3D dijital ses sistemi, elektrikli arka camlar, özel iç tasarım, deri direksiyon ve vites topuzu, 16” jantlar ve otomatik yağmur ve far sensörü, Expression Nav paketine ek olarak gelecek.

Dynamique Nav Rapid Charge modelinde ise 43kW’luk şarj noktasından 30 dakikada aracı %80 şarj etmek mümkün olacak

Tıpkı dizel ve benzinli motora sahip otomobillerin verilerinde olduğu gibi fabrika verisi olan tam şarj ile 239 km yol katetmek ise gerçek yol şartlarında zor görünüyor.

Renault’dan yapılan açıklamaya göre bu yeni ünite, ZOE’ya ekstra 114 ile 170 km arasında menzil kazandıracak. Klima ve diğer elektronik ekipmanların kullanımı, sürüş stili ve hava koşulları menzile direk etki edecek.

Kapalı kabin bir motoru andıran ancak artık Türkiye’de B sınıfı ehliyet ile de kullanılmasının önü açılan Renault Twizy’nin yeni Expression versiyonu ise Urban versiyonunun yerini alacak. Sürücüye baz standart özellikler sunacak bu versiyon, üst donanım seviyesi Dynamique modelindeki 13” jantlara, 14 renk seçeneğine ve koltuk kılıfları gibi özelliklere sahip olmayacak.

Cargo modeli de satın alınabilecek Twizy’nin bu versiyonunda arka koltuğun yerini 180 litrelik kilitlenebilir saklama alanı alacak.

renault_Zoe ve Twizy

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir